De cateva zile am racit cu tuse, rosu in gat si nas infundat

18-10-2014
dana5678
Nu este medic/terapeut
dana5678
Buna.in urma cu cateva zile am racit cu tuse, rosu in gat si nas infundat, acum o luna am avut bronsita si intrebarea mea este aceasta bronsita se poate transforma in pneumonie in contextul racelii?Raceala a mai trecut dar a ramas o tuse si parca ma doare pieptul cand tusesc si am o sputa un galben-verde dechis, aceasta sputa poate fii de la nasul infundat?mentionez ca sunt mai panicoasa si sufar de anxietate cu fobie de boala si simt ca aceasta raceala imi da anumite simtome care nu exista defapt.Va multumesc
4 comentarii
0
19-10-2014, ora 19:52
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
un consult la ORL//si la pneumo-ftizio..este obligatoriu
0
20-10-2014, ora 06:25
dana5678
Nu este medic/terapeut
dana5678
Multumesc pentru raspuns, acum o luna cand am facut radiografie pulmonara am primit urmatorul rezultat:scd libere, desen interstitial acc.bilateral, bronsiectazii bilaterale, cord alungit si cum am tot citit pe internet m-am speriat de atunci nu mai dorm noaptea.Acum raceala a disparut cu tratament cu agumetin dat ma doare spatele ca o senzatie de durere musculara asemanatoare febrei musculare.M-am tot gandit la pneumonie dar febra nu am deloc 36-36, 4 maxim.Oricum astazi o sa merg la pneumologie
0
30-10-2014, ora 14:04
dana5678
Nu este medic/terapeut
dana5678
Am fost la pneumolog care s-a uitat peste radiografie, m-a ascultat simi-a spus ca nu am nimic la plamani, raceala a trecut dar acum am senzatia ca ma sufoc din gat si am gatul uscat, si nu mai tusesc cu expectoratii, mi-e cam frica deja nu mai stiu la ce medic sa merg, si pneumologul mi a spus ca senzatia de sufocare e din cauza anxietatii.unde as mai putea merge, deja am fost la toti medicii posibili...
0
30-10-2014, ora 21:18
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
mai sus scrie Romaneste.. si la ORL
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • MIT: Vitamina C previne răceala
  • MIT: Usturoiul previne și vindecă răceala
  • MIT: Dacă ieși afară cu părul ud răcești
  • Răceală sau gripă?
  • Inhalațiile cu aburi nu ameliorează congestia nazală cronică
  • Iată care este singurul supliment ce ar putea preveni răceala
  • Alergie sau răceală?
  • Care este singurul supliment de care ai nevoie pentru răceală?
  • Răceală sau gripă? (Ghid simptome)
  •