Ameteli, vajaituri in cap, sunet de clopotei, fiare in cap.

27-12-2012
arianna12
Nu este medic/terapeut
arianna12
Am o persoana in varsta care urmeaza un tratament pentru hipertensiune arteriala si se simte f slabita iar pe langa asta se plange de tot felul de sunete si vajaituri in cap si uneori, cand se apleaca ii vine o ameteala si isi pierde echilibrul. Ce ar putea fi? Mentionez ca tine post, nu prea mananca.
2 comentarii
0
27-12-2012, ora 17:22
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
SIGUR i-a scazut glicemia.
sa-i spuna duhovnicului
pt ca oamenii f bolnavi,
primesc dezlegare si nu tin post.
sanatate.
0
25-12-2013, ora 18:04
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Pentru cei care se vor mai confrunta cu situatii asemanatoare. Simptome ca cele descrise mai sus pot veni de la coloana cervicala. Va recomand sa aveti in vedere si acest aspect in situatii in care apar simptome ca cele descrise mai sus. Alimentatia la varstnici trebuie sa fie si ea corespunzatoare. Bolnavii si varstnicii nu tin post, sunt exceptati de la acesta. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.