de cca 3 saptamani am urmatoarele simptome: greata, ameteli, sensibilitate la mirosuri

04-05-2009
matteo
Nu este medic/terapeut
matteo
am 29 de ani, sex feminin. de cca 3 saptamani am urmatoarele simptome: greata, ameteli, sensibilitate la mirosuri, sunt obosita mai tot timpul, cu alte cuvinte ma simt ca dupa betie. ultimul ciclu l-am avut pe 21/04/2009, un pic diferit (culoare si cantitate). am o singura trompa si aia e infundata(facut examen in laparoscopie in italia). am un baietel de 1.8ani facut prin fivet. am facut un emocrom, rezultate ok, un pic alterata valoarea globule albe-4.15x10^3/mcl.examen urina...rezultat ph 7 greutate 1009 in rest totul ok. glicemia 75, fier 117, azotemia 18, potasiu 4.10, magneziu 1.80.as zice perfect. mananc, ma odihnesc,...aaaa in decembrie 2008 am facut o interventie (la inima), pt. tacchicardie parossistica(240de batai pe minut) dar nu iau nici-un medicament.tensiunea e ok.innainte de paste am fost in romania, dar nu la hotel sau restaurant, ci...la mama, la soacra.am mancat numai mancare buna(facuta sub ochii mei)...cei de aici (medicii) m-au sfatuit sa fac totusi un bhcg. l-am facut, si voi avea raspunsul pe 6, dar eu sunt sigura (cca 95%) ca nu sunt gravida. nu ca nu mi-ar face placere.din contra.ar fi sarbatoare. ma ajutati va rog cu un sfat.o vorba .va multumesc din suflet .si chiar daca sunt departe de romania.nu sunt departe si cu sufletul. multa sanatate tuturor ( va cer scuze pentru eventualele greseli). e greu.cand nu ai cu cine vorbii (pe limba ta)!!!!!!!!! va pup
3 comentarii
0
04-05-2009, ora 16:46
matteo
Nu este medic/terapeut
matteo
ma ajutati va rog sa inteleg ce se intampla cu mine?!!! va multumesc anticipat
0
05-05-2009, ora 11:12
matteo
Nu este medic/terapeut
matteo
asa cum credeam de la inceput.bhcg=0 ca125 =4.63
.toate analizele ok si totusi eu nu ma simt bine.
astept parerile dumneavoastra.va salut
0
07-05-2009, ora 09:52
matteo
Nu este medic/terapeut
matteo
ma ajuta cineva cu un sfat?posibil un medic???multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Primul test de screening pentru depistarea oboselii cronice
  • Sportul și psihoterapia ameliorează oboseala pacienților cu cancer
  • De ce apare greața în sarcină?
  • Oboseala de după-amiază ar putea avea legătură cu sistemul de recompensă de la nivel cerebral
  • De ce mă simt obosit tot timpul?
  • Alterarea simțului mirosului – un semn al declinului cognitiv?
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Obosit tot timpul - cauze medicale frecvente
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  •