Auz infundat, ameteli si respiratie greoaie

17-05-2018
Greu Mihaela
Nu este medic/terapeut
Greu Mihaela
Buna ziua! Am cateodata, nu mereu, dar parca persista in perioadele prea calduroase, sau cand este innorat afara, senzatia de auz infundat, respiratie greoaie si amteli. Daca stau intr-un loc, amateala se intenifica si trebuie sa stau jos imediat pentru ca altfel simt ca pic.Daca ma intind imi revin, dar cum ma ridoc ma simt la fel. Am si senzatia de a bea mereu apa. Mancatul dulcelui nu ma ajuta. Inainte asociam aceste senzatii cu oboseala, statul prea mult cu ochii in calculator, dar acum vad ca nu este numai asa. Ma poate ajuta cineva? Imi este teama sa nu fie ceva mai grav. Am si doi copii mici si precizez ca nu prea am parte de odihna asa cum simt nevoia. Specific ca am 27 de ani.
3 comentarii
0
17-05-2018, ora 20:41
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cate KG ai si ce naltime?
cat este tensiunea arteriala cand ametesti???
ce probleme digestive ai ??
0
17-05-2018, ora 21:23
Greu Mihaela
Nu este medic/terapeut
Greu Mihaela
Am 66 de kg si 1, 72 m. Nu imi iau tensiunea prea des dar ultima oara, acum 2 luni cred, aveam 10 cu 9 sau 11 cu 9. Stiu sigur ca asa am avut-o mereu. Iar probleme digestive, cred ca am o usoara gastrita. Sincer nu am consultat niciodata un gastroenterolog, dar din simptomele pe care le am, mai ales atunci cand sunt in stres mai mare si suparat, ma roade stomacul foarte tare si am arsuri. Acum ceva timp am crezut ca este si pe baza de sistem nervos, auzeam mici bazaituri in urechi si chiar credeam ca mi-a intrat in ureche ceva. Se intampla numai cand stateam intinsa sau cu capul in jos mai mult timp. Poate fi ceva neurologic?
0
17-05-2018, ora 22:16
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu, este de la calitatea sangelui
un sange gros, vascos... nu oxigeneaza creerul bine
calitatea sangelui se face in intestine si ficat din ce pui TU in farfurie si in pahar
asa ca ameteala e de la alimentatie gresita si hidratarea insuficienta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •