Oboseala, sensibilitate la lumina, usoara ameteala

26-06-2015
Stefstelist14
Nu este medic/terapeut
Stefstelist14
Mentionez ca am facut analizele.. au iesit in limitele normale. Am facut si RMN cerebral si cervical.. la fel nici o problema.. Tin sa mentionez ca m'am consumat prin martie.. am avut niste probleme.. de atunci am oboseala aceasta.. Un medic psihiatru mi'a zis ca e nevroza astenica.. ce tratament ar fi pentru aceasta.. ? cat timp tine aceasta nevroza?
6 comentarii
0
28-06-2015, ora 13:45
Dr. Ricean Alina
Psihiatrie pediatrica, Brasov
Dr. Ricean Alina
Buna ziua! Ati spus ca analizele v-au iesit bine, dar ce analize ati facut(hemoleucograma, Ca, mg, hormoni tiroidieni)?Un tratament potrivit dumneavoastra poate fi prescris de medicul care v-a vazut.Daca un v-a recomandat medicatie, puteti face psihoterapie cognitiv-comportamentala.
Numai bine,
Dr.Ricean Alina
0
28-06-2015, ora 19:18
Stefstelist14
Nu este medic/terapeut
Stefstelist14
Am facult hemoleucograma.. si m'iau iesit marite euzinofilele. Restul in limitele normale.
0
28-06-2015, ora 21:06
Dr. Ricean Alina
Dr. Ricean Alina
Eozinofilele marite pot indica un teren alergic sau parazitoza intestinala. Un examen coproparazitologic ati facut?
0
28-06-2015, ora 22:37
Stefstelist14
Nu este medic/terapeut
Stefstelist14
Da am facut.. e negativ
0
28-06-2015, ora 22:37
Stefstelist14
Nu este medic/terapeut
Stefstelist14
Probabil ca e pe fond alergic. Am luat ceva pastile perioada asta !
0
28-06-2015, ora 22:41
Dr. Ricean Alina
Dr. Ricean Alina
Bun, atunci mergeti cu incredere la un psihoterapeut cognitiv-comportamental avizat de Colegiul Psihologilor din Romania.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sportul și psihoterapia ameliorează oboseala pacienților cu cancer
  • Oboseala de după-amiază ar putea avea legătură cu sistemul de recompensă de la nivel cerebral
  • De ce mă simt obosit tot timpul?
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Obosit tot timpul - cauze medicale frecvente
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.