Ameteala, stare de lesin Cine ma poate ajuta?

29-03-2016
bbybby8
Nu este medic/terapeut
bbybby8
Bună tuturor as dori sa ma ajutaţi cu câteva sfaturi dacă puteti. Am vârsta de 18 ani şi de două săptămâni mă confrunt cu o stare de ameţeală, dacă mă întorc brusc ameţesc. Ma dor ochii foarte tare se inrosesc şi mă simt mereu obosita. Am o stare de leşin. Şi la şcoală ma stresez din aceasta cauză, nu pot sta la ore ma doare capul, şi simt că îmi bate inima foarte repede si mi se incetoseaza ochii. Ma simt tot timpu ca beată şi ameţesc. Am fost la doctor pentru ca m-am speriat foarte tare, crezând că mor. M-a consultat şi diagnosticul e acesta : SINDROM PSEUDO – VERTIGINOS PERIFERIC. Ameţeala continuă şi pierderea de echilibru. Doctorul mi-a prescris vitamine, calciu, cavit + Vimovo, Betaserc, Neuromultivit si Nootropil. Nu stiu cat ma ajuta aceste medicamente. Le-am luat nu am nici un rezultat tot asa sunt. Ce as putea sa mai fac? Va rog sa îmi spuneţi cum sa scap de acestă stare de rău, vreau sa ma simt ca inainte foarte bine si sa nu ma mai izolez de cei din jur din acesta cauza, deja e un chin pentru mine Mulţumesc astept raspunsul dumneavoastra
1 comentarii
0
30-03-2016, ora 13:52
Ionut mitran
Nu este medic/terapeut
Ionut mitran
Edti ca si mine anxios cauta pe net net despre anxietate si ai sa vezi ce sintome ai asta ti se intampla si tie si dute al pshiatru ai facut si atacuri de panica asa am facut si eu cauta pe net si vei vedea
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.