De o saptamana ma trezesc cu dureri de cap... anemie?

19-05-2014
mimi18
Nu este medic/terapeut
mimi18
Buna,

De o saptamana ma trezesc cu dureri de cap, in special deasupra ochilor, ca o presiune, stare de greata, fara energie, imi tremura putin mainile si picioarele. Daca asez capul pe perna, ma simt mai bine. Stari de genul asta am cam de 2 ani, dar au fost rare si treceau repede. Cand aveam 15 ani mi s-a spus ca am anemie, acum am 21. Eu am mai luat centrum si suplimenete pentru par, piele si unghii dar nimic. Credeti ca e anemia? Ma ingrijoreaza sa nu fie ceva la cap. Eu sunt in uk acum si mai dureaza cateva zile pana ma inregistrez la doctor. As avea nevoie de un sfat. Multumesc!
2 comentarii
0
19-05-2014, ora 12:31
Dr. Todorescu Arta-Melania
Neurologie, Timisoara
Dr. Todorescu Arta-Melania
Din pacate nu cred ca puteti face ceva personal pentru ameliorarea situatiei, fara a avea sprijinul unui medic. Daca ati luat vitamine si nu s-a observat o ameliorare nu inseamna ca anemia a trecut, dar a pune aceste simptome pe seama anemiei, fara o abordare mai amanuntita a situatiei, este riscant. Inregistrati-va la un medic cat mai curand. Aveti o activitate zilnica ce va epuizeaza, sunteti obosita?
0
19-05-2014, ora 20:42
mimi18
Nu este medic/terapeut
mimi18
Am lucrat pana acum ca infirmiera, era destul de solicitant.Dar de 2 saptamani nu mai lucrez.Multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
24-10-2022, ora 15:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Neurolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 400 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Un tratament inovator pentru migrenele cronice
  • Anemia
  • Un dispozitiv imprimat 3-D ce poate detecta rapid anemia
  • Există o asociere între migrene și fluctuațiile estrogenului?
  • Migrenele pot constitui un factor de risc pentru accident vascular cerebral și infarct miocardic la femei
  • Aplicația pentru smartphone care depistează neinvaziv anemia
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.