disconfort in gat si greutati cu respiratia

29-04-2007
foldvari antonela
Nu este medic/terapeut
foldvari antonela
V-as ruga sa-mi da-ti un sfat pt. problema mea:streptococ b hemolitic, stafilococ aureu-hemolitic, candida.Medicul mi-a prescris urmatoarele:2 cutii de ampicilina 500 si 2 buc. de fluconazol 150.Dar v-as ruga sa ma ajutati, spunandu-mi ce alte medicamente as putea lua, in locul acestor med. invechite care ne mananaca ficatul...sau ceva naturist cu efecte suta la suta...am luat si aloe vera, dar in zadar.ma cam supara si faptul ca nu pot respira normal, la putin efort simt ca nu am aer.Voi astepta un raspuns, va multumesc anticipat
3 comentarii
0
29-04-2007, ora 00:00
al_dumitru
Identitate neconfirmată
al_dumitru
Cand e vorba despre microbi cunoscuti, ca cei pe care ii aveti, e bine sa luati tratamentul indicat. Nici stafilococul, nici streptococul nu dispar fara antibiotic, numai cu tratamente naturiste.

Spuneti ca medicamentele sunt "invechite". Nici stafilococul si nici streptococul nu sunt microbi noi si raspund bine la ampicilina. Fluconazolul e sa va ajute cu candida.

Nu va faceti probleme cu ficatul. Dintr-un tratament nu patiti nimic. In schimb, daca lasati streptococul sa isi faca de cap, veti avea mai tarziu probleme cu inima si cu rinichii. Asa ca din doua rele...alegeti-l pe cel mai mic. Luati medicamentele, ca in situatia pe care o relatati, e cel mai bun ajutor pe care il puteti primi.
0
01-06-2007, ora 00:00
Honey
Nu este medic/terapeut
Honey
Acum 8 luni mi s'au imflamat amigdalele si 1 luna am stat in casa luand niste antibiotice deoarece aveam k un paravan in gat, si stari de voma non'stop. Am fost iar la medicul de familie si mi'a spus ca luasem un tratament gresit si ca amigdalitele mi'au trecut dar toata secretzia nazala ramane'n gat si mi'a dat un spray...nici acum nu mi'a trecut, 24h din 24 am o stare de voma, nu mai pot sa merg mult k vomit, nu mai pot sa fac nimic din ceea ce faceam inainte, nu stiu ce am :(( medici spun ca nimic :|:| Daca ma agit putin sau fac efort imi vine sa vomit si uneori chiar vomit. Imi dati vreun sfat?:(
0
28-02-2008, ora 00:00
marius88
Nu este medic/terapeut
marius88
buna honey. yo am exact simtomele tale. dar mie mi-a spus doctorul sa-mi scot amigdalitele ca sunt prea mari. si asa am facut dar, degeaba tot asa ma simt. imi vine sa vomit si mai vomit. am ca un paravan in gat asa. si imi vine sa scuip. tu cum te simti acum? daca ti-a trecut poate ma-ajuti si pe mine. uite id meu marius_mashe
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.