Dureri după avort

25-08-2016
Gabriela tha
Nu este medic/terapeut
Gabriela tha
Acum 16 zile am făcut un avort am avut sângerări în prima zi apoi timp de 2 zile au dispărut și au reapărut în a patra zi dureri nu am avut decât după 4 5zile de la avort apoi sau agravat am dureri de burta (în zona pelviana) de spate unde sunt oasele de la bazin si de picioare, la consult mi-a spus că este doar o infecție mi-a dat antibiotic Neoliticn timp de 10 zile apoi văzând că tot am dureri mari am fost la spital la maternitatea Bucur si acolo mi-a făcut o eco intravaginala spunandu-mi ca uterul este curat si sa fac analiza beta hcg aceasta mi-a ieșit și ea bine dar dureri mari tot am. Ce pot face în situația aceasta ? Sau de la ce ar putea să fie?
4 comentarii
0
26-08-2016, ora 08:15
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

in afara de ecografie v-a consultat un medic ginecolog? Tratamentul cu antibiotic l-ati terminat? Deoarece se poate sa fie o infectie care insa sa nu raspunda la tratamentul cu Nolicin si in acest caz este recomandat sa vedeti la ce anume raspunde organismul dvs.

Echipa Medicala Marie Stopes
0
26-08-2016, ora 13:40
Gabriela tha
Nu este medic/terapeut
Gabriela tha
Da ma consultat si doctorul care mi-a făcut chiuretajul dar și alți doi doctori unul de la privat care mă îndrumat spre maternitatea Bucur acolo mă consultat din nou și apoi mi-a mai văzut o ecografie vaginala
0
26-08-2016, ora 13:42
Gabriela tha
Nu este medic/terapeut
Gabriela tha
Punandu-ma de la spital să fac analiza beta hcg care mi-a ieșit bine
0
28-08-2016, ora 21:47
Gabriela tha
Nu este medic/terapeut
Gabriela tha
Mai departe ce a-si putea face?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unele antibiotice ar putea fi asociate cu creșterea riscului de avort
  • Dureri de burtă după avort - ce e normal și ce nu
  • Diferența dintre infecția urinară și infecția genitală
  •