Este grav sau... usoara se cap in spate(zona cefei) si de nas

09-07-2018
LucianS29
Nu este medic/terapeut
LucianS29
Salutari! De ceva timp ma confrunt cu p durere usoara se cap in spate(zona cefei) si de nas.Am fost la med de familie si am facut o radiografie SAF si am deviatie de sept si o usoara sinuzita.Am fost la medicul orl si mi-a dat sa iau sinupret de 3 ori pe zi timp de 7 zile (astazi fiind prima zi).Problema care ma macina pe mine este sa nu fie de ordin neurologic referitor la durerea de cap.Tin sa mentionez ca sunt o pers timida si ma sperii cumplit cand este vorba de problemele de sanatate iar durerea momentana de cap (una usoara) ma framanta in ultimul mod.Am intrb si med de familie de l-am capiat daca este ceva grav si a zis ca sa nu-mi fac probleme.
Am 19 ani, 82kg si 1, 76 si am doua serii de analize complete(sange, Ekg, plamani)pt recrutarea in armata.
Va rog sa ma ajutati ca sunt speriat in ultimul hal.Multumesc
4 comentarii
0
10-07-2018, ora 10:02
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Grav este ca la 19 ani.. nu ai alta activitate utila la care sa te gandesti.
si pierzi timp si sanatate.. gandidu.te la sanatate
1 faci un consult la psiholog sa te ajute sa gandesti constructiv
2 trebuei sa stii ca sanatatea corpului, calitatea sângelui care circula si oxigeneaza celula..depind de Starea intestinelor si a ficatului
sangele se face din ce pui tu in farfurie
vrei sa fii sanatos.. trebuie sa te alimentezi corect.. fara asta.. tot prin medici o sa o tii
0
10-07-2018, ora 20:19
LucianS29
Nu este medic/terapeut
LucianS29
Dl doctor poate sa fie ceva legat de anxietate ?
0
10-07-2018, ora 21:54
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
anxietatea este o problema de gandire
creerul uman ca sa gandeasca norma trebuie sa fie hidratat si alimentat corect
calitatea sangelui..se face in intestine si ficat..din ce pui in farfurie si pahar
Concluzia... te hidratezi corect, te alimentezi corect, faci miscare, iti cauzti de munca si ajuti buneii, parintiii
si uiti de asa zisa anxietate
dar poti sa citesti si aici parearea altora. dar cred ca si eu am dreptate
---------*

(*modificat de admin)
0
11-07-2018, ora 18:15
LucianS29
Nu este medic/terapeut
LucianS29
Singura problema care ma sperie dl doctor este sa nu fie ceva Doamne fereste...tumoral
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.