tahicardie

13-02-2017
Anonim0098
Nu este medic/terapeut
Anonim0098
Am cam mereu in jur de 100 bpm..iar cand dorm pe partea cu inima se simte asa ceva ca o arsura 1-2 sec..nu stiu daca e de la stres sau mental..un ekg facut mai demult indica tahicardie.
E de la stres/anxietate sau altceva?
De la un timp am inceput sa ma ingrijorez, griji fara rost..si de la chestii minuscule, ca ma doare burta etc..iar acu am impresia ca daca ma gandesc din ce cauza e tahic parca e mai rau..cum ma pot vindeca ?
4 comentarii
0
14-02-2017, ora 00:33
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Sigur ca stressul creste frecventa cardiaca, dar pana la aceasta cauza trebuie sa investigam alte cauze de tahicardie-hipertiroidia, anemiile, insuficienta cardiaca...cum nu ne spuneti varsta nu pot sa am predilectie pentru una sau alta din cauze...
0
14-02-2017, ora 13:14
Anonim0098
Nu este medic/terapeut
Anonim0098
ekg e normal..nu cred ca e ceva patologic..anemii nici vorba ca am facut mai demult analize.sunt tanar.
0
14-02-2017, ora 13:20
Anonim0098
Nu este medic/terapeut
Anonim0098
vad ca atunci cand sunt in orasu unde lucrez am 100 bpm..iar acasa 79-80 in medie..sa nu fie mental, iar atunci cand dorm pe partea cu inima mai simt timp de 1-2 sec ceva ca o arsura in locu ala..o fi ca ma gandesc la inima..pare ciudat..
0
14-02-2017, ora 16:10
Anonim0098
Nu este medic/terapeut
Anonim0098
oare nu dorm bine?cum imi pot da seama daca dorm bine?poate sa apara tahicardia si de la somn insuficient?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pacienții cu tahicardie ar putea avea un nou tratament, sub forma unui spray nazal
  • Puls mare/mărit temporar/continuu - cauze, explicații, tratament
  •