Febra 38 - 38'5 după operație fractura tibie

19-05-2020
Adrian0000
Nu este medic/terapeut
Adrian0000
Acum 5 zile am fost operat de fractura tibie m am ales cu o tija in picior dar am probleme cu febra.. Injecțiile in burta le fac in fiecare zi la aceiași ora bandajele sunt schimbate totul ok, e normal sa am febra. Se amelioreaza doar cu algocalmin, noaptea transpir foarte mult.. Fluctueaza 37. 6-38, 1 cel mai mult 38, 7.piciorul nu ma doare nu simt absolut nimic. Mia pus nevasta mea mana pe degete sunt reci. E normal sa am aceasta febra? Am dormit la spital cu geamul deschis si mam ales cu o tuse. Sa fie o raceala. Va rog cv sfaturi ca nu vreau sa ajung iar acolo
6 comentarii
0
19-05-2020, ora 19:37
Dr. Mitrulescu Cristian
Ortopedie si traumatologie, Timisoara
Dr. Mitrulescu Cristian
Posibil sa fie o febra de resorbție a hematomul ui postoperatorie, caz în care are trebui sa dispară în câteva zile. Oricum luați legătura cu. Medicul care v a operat
0
19-05-2020, ora 21:38
Adrian0000
Nu este medic/terapeut
Adrian0000
Deci ar fi ceva normal această febra? Ca mam panicat. După cate zile ar trebui sa se desumfle piciorul?
0
21-05-2020, ora 20:34
Dr. Mitrulescu Cristian
Ortopedie si traumatologie, Timisoara
Dr. Mitrulescu Cristian
Da și nu, depinde și de aspectul clinic al plagii
0
22-05-2020, ora 08:02
Adrian0000
Nu este medic/terapeut
Adrian0000
Febra inca există si azi.. O tin sub control cu algocalmin.. Stand numai pe o parte si ajungand in hainele de la munca la spital, prin frecare sa format o escara, ea ajungand la stadiul 2. Am sunat la spital mau intrebat cum e piciorul. Pot sa zic ca il misc fără dureri mari, nu ma doare. Probabil dacă era infectat ma durea simțeam fierbanteala in zona infectata. Dar nu simt. Escara e sub tratament cu un fel de plasture care isi face treaba. Ieri am început un tratament cu augmentin... Dacă nu se rezolva o sa merg iar la spital
0
23-05-2020, ora 23:44
Dr. Mitrulescu Cristian
Ortopedie si traumatologie, Timisoara
Dr. Mitrulescu Cristian
Tratamentele cu antibiotic după ureche sunt Total contraindicate! Mai ales în cazul d voastra
0
24-05-2020, ora 00:02
Adrian0000
Nu este medic/terapeut
Adrian0000
Au fost date de domnul doctor de familie.. Mirandu se de ce nu am primit la ieșirea din spital tratament cu antibiotice..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce înseamnă febră mare și cum o gestionăm
  • Ce faci când febra nu cedează la tratamentul antitermic?
  • O altă cauză a febrei ar putea fi stresul
  • Febră și transpiraţii nocturne - cauze, diagnostic, tratament
  •