FSH 27 - ce inseamna?

07-05-2008
mireluta
Nu este medic/terapeut
mireluta
Buna sunt Mirela si in urma analizelor hormonale (in a 2 zi de ciclu) FSH-ul mi-a iesit 27, iar valorile pt. faza foliculara erau de 2-10. Restul, mi-au fost super. Ce inseamna acest lucru?
Va multumesc mult!
3 comentarii
0
07-05-2008, ora 00:00
FLOARE DE COLT
Nu este medic/terapeut
FLOARE DE COLT
Dozarile hormonale de FSH si LH nu sunt analize uzuale! Ce motive ai avut de ti-au fost recomandate?
0
08-05-2008, ora 00:00
mireluta
Nu este medic/terapeut
mireluta
Eu mi-am facut analizele hormonale fiindu-mi necesare pt. fertilizare in vitro, dar inca nu am ajuns cu rezultatele la medic. V-as ruga daca stiti ce inseamna FSH mai mare decat normal (valorile care le-am dat). Va multumesc!
0
28-05-2008, ora 00:00
Mirela Ciobanu
Nu este medic/terapeut
Mirela Ciobanu
Din cate stiu o valoare mare a FSh arata faptul ca este vorba de o insuficienta ovarelor sau o menopauza precoce care se instaleaza independent de varsta.
Adaugă un comentariu / răspuns

06-09-2021, ora 13:17
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Ovobank
Urmați un tratament de donare de ovule și aveți nevoie de o donatoare?
Datorită Ovobank – prima bancă de ovule din Europa – vă puteți alege donatoarea din marele nostru grup de donatoare. De asemenea, puteți alege donatoarea care seamănă cel mai mult cu dumneavoastră prin intermediul aplicației Ovomatch. Luați legătura cu echipa noastră.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici!
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Hormonii de creștere din produsele de origine animală
  • Principiul care stă la baza reglării secreției de hormoni
  • Hormonii din laptele matern influențează pozitiv flora intestinală a sugarului
  • Există o asociere între migrene și fluctuațiile estrogenului?
  • Hormonii feminini ar putea proteja femeile de efectele gripei
  • Contraceptivele hormonale pot diminua simptomele premenstruale?
  • Analize uzuale (și interpretarea lor pe scurt)
  • Cum și-ar evalua un medic sănătatea?
  • Analize medicale foarte importante
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.