helicobacter pylori...urgent

08-02-2008
CIBI CIBI
Nu este medic/terapeut
CIBI CIBI
as vrea sa stiu cat de eficienta este aceasta schema de tratament nexium 1pe zi 7 zile;amoxacilina500mg 2dim si 2 seara.azitromicina 500mguna seara si una dimineata.deoarece din prima zi am avut senzatii de grata si ma durut capul ingrozitor.se poate administra amoxacilina si in patru prize pae zi? ma gandesc sa numi fi fost rau de la acea doza mare.se poate mai ales ca iau trei de odata dimineata sa fi interactionat intre ele?????multumesc anticipat
1 comentarii
0
08-02-2008, ora 00:00
anena
Nu este medic/terapeut
anena
am avut aceeasi problema si doctorul mi-a recomandat sa le iau separat.ex: nexiam 1 dim. pe stomacul gol cu jumatate pahar apa, dupa micul dejun amox., la prinz azitro, seara amox si mai tirziu cealalta.eu am avut nexiam si seara la cina de luat. starea de rau este normala sint antibiotice puternice.de asemenea ia motilium 3 pastile jumatate de ora inainte de cina.Ajuta f. mult.trebuie sa faci cura de 7 zile neaparat altfel nu are efect.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: