Imi suspectam prietenul ca ma insala, la ceva timp dupa ce m-am sarutat cu el mi-a aparut o inflamat

20-05-2007
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Buna ziua, acum cativa ani mi-au descoperit in gat stafilococ auriu iar de atunci ma simt tot mai rau.Pe langa asta intr-o seara acum cativa ani, la ceva timp dupa ce m-am sarutat cu prietenul mi s-a inflamat mucoasa bucala si pana nici in ziua de azi nu am scapat de aceasta inflamatie, eu il suspectam pe el ca ma inseala.E posibil sa fi luat ceva de la una si sa fi primit si eu de la el?
3 comentarii
0
20-05-2007, ora 00:00
Greece woman
Nu este medic/terapeut
Greece woman
Cred ca te-ai gandit prea mult la chestia ca te inseala si infectia ai luat-o pe alte cai!Eu stiu ca daca ai avut probleme cu un stafilococ auriu e posibil sa ai si peste cativa ani iar o inflamatie a mucoasei bucale poate aparea din mai multe cauze, chiar si de la o inghetata!Nu-ti mai banui prietenul de una si alta ca s-ar putea sa-l pierzi!
0
20-05-2007, ora 00:00
Greece woman
Nu este medic/terapeut
Greece woman
Acum cativa ani!Scuze...se pare ca nu ti-am citit prea bine mesajul!
0
21-05-2007, ora 00:00
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Nu sunt absurda, aveam motive sa-l suspectez si 100% nu m-am inselat.Nu mai sunt cu el tocmai din acest motiv, dar am ramas cu aceasta pb sacaitoare de care incerc sa scap de atunci...Mi-a zis la un moment dat ca el a avut o infectie in gat dar nu a vrut sa-mi zica ce anume.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Utilizarea irațională a antibioticelor și răspândirea Stafilococului auriu meticilinorezistent
  • Celulele imune pot proteja împotriva infecției cu stafilococ
  • Escherichia coli și Staphylococcus aureus, distruse în lumină de intensitate scăzută
  • De ce vaccinurile antistafilococice nu funcționează la oameni?
  •