inca putin :) iau jumatate de abilify si jumat escitalopram
buna, mai am putin si scap de tratament.am fost la medic si a zis ca nu imi injumatateste doza, dar am injumatatit-o eu si ma simt foarte bine, iau jumatate de abilify si jumat escitalopram...credeti ca e momentul sa-l opresc?
3 comentarii
Aceste decizii se iau impreuna cu psihiatrul care v-a prescris tratamentul. Nu v-a spus motivul pentru care inca nu este de acord sa modificati dozajul? Daca nu sunteti multumita de colaborarea cu actualul psihiatru, puteti sa va programati la alt medic pentru o consultatie.
Toate cele bune!
Toate cele bune!
Daca ai avut vreodata vreun episod psihotic, nu renunta la Abilify. Risti sa recazi. Discuta cu medicul tau o eventuala schema de renuntare la tratament numai daca e de acord. El iti stie cazul. Bolile acestea sunt de lunga durata.
Bună!
Numai psihiatrul poate hotărî doza necesară unei afecțiuni, pentru că el ți-a stabilit schema de tratament de care ai nevoie. Orice abatere de la regulile stabilite de el poate să-ți facă mai mult rău decât bine. Mai ales că el a gândit o anumită schemă de tratament necesară afecțiunii de care suferi.
Faptul că acum te simți bine poate fi rezultatul tratamentului luat până acum, iar faptul că psihiatrul nu ți-a micșorat doza, înseamnă că mai ai nevoie o perioadă pentru a preveni recăderea. Dacă în urma tratamentului urmat te-ai simțit bine, mie îmi spune că psihiatrul ți-a dat medicația corespunzătoare, deci nu te grăbi să strici tot.
Numai psihiatrul poate hotărî doza necesară unei afecțiuni, pentru că el ți-a stabilit schema de tratament de care ai nevoie. Orice abatere de la regulile stabilite de el poate să-ți facă mai mult rău decât bine. Mai ales că el a gândit o anumită schemă de tratament necesară afecțiunii de care suferi.
Faptul că acum te simți bine poate fi rezultatul tratamentului luat până acum, iar faptul că psihiatrul nu ți-a micșorat doza, înseamnă că mai ai nevoie o perioadă pentru a preveni recăderea. Dacă în urma tratamentului urmat te-ai simțit bine, mie îmi spune că psihiatrul ți-a dat medicația corespunzătoare, deci nu te grăbi să strici tot.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3am luat medicamente sigur de capul meu pentru atacul de panica si depresie
- 3Tratament pentru anxietate necorespunzator sau efecte adverse?!?!
- 5Reactii adverse tratament
- 13O intrebare, va rog raspundeti
- 2Rispolept Consta ?
- 4Anxiar/Bromazepam
- 1Prozac original sau fluoxetina generic?
- 4Oprire tratament TOC - transpirație excesivă
- 11Rezolvarea insomniei date de Abilify
- 9Anxietate și atacuri de panică
- 1Depresie-viza medicala
- 0Anxietate si atac de panica
- 2Ce sa iau că sa mă concentrez mai bine?
- 94Se poate scapa de Abilify de 10 de tot?
- 37Va rog ajutor! Iau efectin, anxiar, abilify - nu simt nicio diferența
- 1Poti sa ramai impotent de la rispolept?
- 4Cafeaua
- 7Olanzapina
- 4Tratament Sertalina/Solian cu spirulina
Mai multe informații despre: medicamente psihiatrice
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
