incerc sa imi fac curaj in a ma sinucide, am ajuns intr-un impas psihic pe care nu al mai pot depasi

04-10-2009
onuta1
Nu este medic/terapeut
onuta1
salut sunt onuta si am 26 de ani
sunt casatorita si am o familie si un copil de 3 ani
incerc sa imi fac curaj in a ma sinucide, am ajuns intr-un impas psihic pe care nu al mai pot depasi
incepem cu inceputul ..
parintii mei divortasera cand eu aveam 10 ani si m-au internat la psihiatrie in bacau.nu tin minte doctorita doar ca este la spitalul mare
pe la varsta de 10 ani am fost dusa la ginecolog de tatal meu, ferm convins ca intretin relatii sexuale cu cineva!! nu inteleg motivul nici macar acuma dupa atatia ani !! precizez ca provin din familii cu stare materiala foarte buna, oameni muncitori, nu sunt alcolici sau fumarori
pe la 12 ani sa repetat scanariul, m-a marcat atat de tare, rusinea, stresul, am ajuns sa-mi fie rusine de persoanele din jurul meu si de mine ( atunci au aparut acuzatiile din partea tatalui meu ca am relatii sexuale, ferm convins de vorbele unor oameni rau intentionati, )
pe la 14-15 ani nu am mai rezistat si am facut-o cu o persoana pe care nu o cunosteam mai deloc, nu stiu de ce am facut asta, ca sa scap de un chin continu de un om care in loc sa ma iubeasca are o grija continua de am distruge viata dar nici asta nu a dat rezultate amenintarile, jignirile, bataia, a continuat. in mintea mea am crezut ca doar asa pot scapa de el eu fiind in tutela lui
aveam o prietena irina colega de clasa cu mine, nu suportam sa stau singura (eu fiind singura la parinti)
dormeam cand la ea cand la mine
am un somn adanc nu ma trezesc la zgomote acest lucru nu s-a schimbat nici dupa ce am nascut
intr-o noapte m-am trezit cu tatal meu in pat, nu stiu cum, doar ca stiu ca tragea de prietena mea, cand el a remarcat ca m-am trezit a plecat din casa si nu a mai venit pana dimineata ( nu am deschis subiectul acesta cu nimeni in viata mea ) este un lucru care m-a marcat profund
fiind stabiliti in roman in judetul neamt prea multe activitati nu am avut dar dupa acel incident la scurt timp m-am mutat la bunici din partea mamei doar la 18 km de acest oras. am refuzat sa mai stau cu el dar panarama si circul debea incepea, m-am mutat la internat nu aveam unde sa stau in alta parte tatal meu ma urmarea venea noaptea peste mine in camera sub pretextul ca sa ma verifice, o viata de cosmar

m-am casatorit pe la 16 -17 ani, defapt am vrut sa scap de acest tiran cea ce am si reusit pentru 2 ani.. am fost crescuta de bunici pana la 6 ani si eu m-au invatat ca trebuie sa a-mi iubesc parintii buni sau rai, trebuia sa ma invete sa ai urasc. drept cadou de nunta de la el am primit un apartament, relatia dintre tatal meu si mine s-a inbunatatit dar cand au inceput problemele in casnicia mea, sub pretextul ca ma ajuta m-a manipulat pana la ultima suflare, metaforic vorbind
ajutat de un preot care prevede viitorul, manipulata cu ajutorul acestuia, al urasc si ai urasc ca si-au batut joc de viata mea ( sper ca cea ce va zic sa fie o lectie de viata pt altii)
am divortat pe la 20 de ani avand un sprijin emotional si financiar.el.
a inceput cosmarul, , verificari telefoane , , si cum trebuia sa i-mi continui greseala in prostia mea m-am casatorit din nou, dar de aceasta data am facut un copil ca sa fie totul bine consolidat, a mai trecut 3 ani cand au inceput acuzatiile din nou
mama mea s-a mutat la mine ca sa ma ajute cu copilul, este o persoana care nu se baga si ea teroritata la randul ei de aceste individ care se mai chiama si tata, pe cand avea copilul cateva luni m-am intors la servici dar nu am rezistat mai mult de un an si ceva ca acuzatiile au inceput ca curga din partea tatalui meu, , eu am rupt legatura cu acel preot, , ferm convins ca ca preotul spune adevarul a inceput teruarea mea... nu am avut si nici nu am o relatie cu acel patron, , metode de convingere nu am
dupa ce am demisionat a fost o preioada lunga de liniste, nu au mai existat scandaluri,
eu avend acel apartament micut el s-a hotarat sa ne cumpere unul mai mare zis si facut, , ne-am mutat in noua locuinta, mult mai spatioasa, , dar dupa un timp scandalurile au inceput din nou
tot acel nenorocit de preot i-a bagat in cap ca am o legatura amoroasa cu un coleg de al lui de servici, , precizez ca nu l-am vazut de mai mult de 4 ori in viata mea, iar acuma am inceput sa fac scoala de soferi si acuzatiile curga precum ca as avea o legatura si cu instructorul
sotul meu nu lucreaza aici in localitate ci in alt oras si vine o data la saptamana sau la 2 saptamani acasa
nu stie nimica din calvarul meu
acuma mai nou ai pare rau ca mi-a luat acest apartament si vrea sa ma scoata afara din el cu orice pret inventeaza diverse motive, incerc sa tin deoparte copilul, nu stiu ce vrea acest preot
nu am furat nimica de la nimeni, nu mi-am batut joc de nimeni, nu vreau alta legatura cu alt barbat sunt frigida si asta zice totul
aseara am avut o discutie mai radicala cu tatal meu totusi nu s-a ajuns la violenta dar mi-a zis in felul acesta..cand are o dovada, o poza, precum ca eu am pe altul sa-mi fac bagajul si sa ies afara din apartament
din discuta mea cu el reiese ca preotul i-a zis ca eu nu voi lua scoala de soferi, si ca voi incerca sa al conving de contrariu, ca el se inseala
ziceti-mi ce sansa am eu in fata presupusului preot sa a-mi determin tatal ca al minte si tot ce ai zice nu este adevarat???? m-am gandis sa ma duc la episcopie sa depun o plangere impotriva acestui preot dar nu am acest curaj, a-mi lipseste curajul ca dorinta de razbunare exista.
oricum asta ai doresc si lui ca si acei 2 copii pe care ai are sa duca o viata la fel de frumoasa ca a mea
nu stiu ce ma leaga de viata
nu a-mi gasesc radacinile care ma leaga de lumea asta
si cred sau mai bine zis sper in viata de apoi
am o saptamana vreau o ultima aniversare frumoasa pt copilul meu si ma gandesc incontinu si pun in balanta afectiunea care ma leaga de copil si chinul prin care trec dar din ce in ce lucrurile se agraveaza si moralul meu este terfelit in ultimul hal, sper ca copilul meu sa aibe o viata mult mai buna si sa fie fericita
si consider ca absenta mea in viata lor sa le faca un bine, nu, un lucru rau !!!
oricum ma rog la dumnezeu sa ma ierte daca am gresit si poate le-am facut rau celor dragi, asta fara sa vreau, , , dar eu nu mai pot si nu ma pot lupta cu morile de vant, , , sper sa nu ai considerati pe ceilalti vinovati, nici mama mea si nici sotul nu stiu prin ce trec eu !!! a-mi iubesc copilul mai mult decat orice pe lumea asta
sper sa rezist
o zi buna onuta cum ma porecleste bunica mea
90 comentarii 12 3 Înainte ›
0
04-10-2009, ora 14:27
ema76
Nu este medic/terapeut
ema76
draga onuta,
m-a intristat foarte mult povestea ta. in primul rand ai un copilas de care trebuie sa ai grija. nici sa nu te gandesti la sinucid, Daca copilaria ta a fost un stres incearca sa-ti faci copilul fericit. Am inteles ca sotul tau lucreza in alt oras, de ce nu-i propui sotului tau sa inchiriati ceva in orasul in care lucreaza el. Asa te vei simti protejata si in acelasi timp inchei relatiile cu tatal tau. Il lasi sa stea linistit vreo cateva luni sau ani, si dupa vezi daca se schimba or ba. Eu sper ca batranetea ii va schimba caracterul. acum esti mare, ai propria ta viata.
Fii curajoasa si ai grija de copil in primul rand!
0
04-10-2009, ora 14:40
onuta1
Nu este medic/terapeut
onuta1
am ajuns la limita puterilor, nu am cu cine vorbi, nimeni nu stie despre acest lucru, este prima data cand vb cu cineva despre viata mea
nu cred ca o pot lua de la capat, toata viata mi s-a spus ca nu sunt buna de nimica si am ajuns sa cred lucrul asta..consider ca prin nefiinta mea sa rup legatura tatalui meu cu copilul meu si totodata ridic de pe umerii familiei mele o greutate EU
0
04-10-2009, ora 16:09
SAMINIKO
Nu este medic/terapeut
SAMINIKO
Onuta, asta e cadoul pentru copilul tau?Nu te condamn, insa mie mi-ar fi rusine s ma plang pt asa problemutze..uita-te in jurul tau:copii bolavi de cancer, mame disperate, copii abandonati, oameni plecati in lume pt un trai mai bun...si tu vii c de astea?Sa fim seriosi, ia si cauta rezolvre pt problemele tale si nu te mai ascunde ca dupa fusta mamei!!!Esti sanatoasa?Copilul iti e sanatos?Ce mai vrei??Mult noroc sicapul sus!Daca ai nevoi de un umar, un sprijin, uite idul meu: zmbestedes
0
04-10-2009, ora 18:36
sorina69
Nu este medic/terapeut
sorina69
Onuta.ma intristezi... imi pare rau de tot ce-ai indurat si nu sunt de acord ca sunt "problemutze"(vezi SAMINIKO), CACI RELATIA CU PARINTII NOSTRI NE MARCHEAZA si uneori pt. totdeauna... Povestea ta e dureroasa si...ai ajuns sa crezi pana la urma ceea ce ti s-a spus , ceea ce ti s-a indus. Vestea buna este : NU ESTE VINA TA !!! Curaj !!! Nu te complace in autocompatimire !!! Nu atenta la viata ta caci e pacat, Cuiva ii pasa de tine, mai mult decat crezi tu !!!
Te rog mult, Onuta, intra pe un site pe care ti-l trimit imediat.
0
04-10-2009, ora 18:52
sorina69
Nu este medic/terapeut
sorina69
Abuzul asupra unui copil este de multe feluri, emotional, sexual, violenta fizica etc
Victimele abuzurilor (de orice fel ar fi el) poate de cele mai multe ori prefera tacerea chinuindu-se la infinit. Tacerea se poate rupe in orice moment, alegand persoanele carora li se va impartasi situatia... Ranile de nevindecat despre care vorbesti. pot deveni vindecabile...
Intra, te rog pe: www.reinviesperanta.com , nu vei regreta !! Mai vorbim.
0
04-10-2009, ora 19:04
onuta1
Nu este medic/terapeut
onuta1
intradevar..constientizez ca ma complac in aceasta situatie...aveti dreptate dar am ajuns la capatul puterilor
nu stiu daca am 2-3 ore pe zi cand nu pland, nu stiu ce sa fac, sunt ferm convinsa ca singura nu pot trece peste asta si nici nu am la cine apelam-am saturat sa-mi treiesc viata intrun teatru continu, , nu stiu daca copilul meu simte ce se petrece este inca micuta si nu cred ca realizeaza dar in fata ei incerc sa par stapana pe mine
pt samiko, ,
am avut cancer la san acum 2 ani, nu este ceva usor sa traiesti cu frica ca mori in fiecare zi,
am fost operata la cluj si acuma sunt bine fizic si in loc sa fii ajutat si sa te simti iubit te consideri mai ceva ca si carpa umanitatii sau presul de la usa
am ajuns in situatia cand nu nu am visuri sperante teluri in viata, si cand ajungi intrun astfel de impas prima intrebare este !!! pt ce mai traiesti???
cea ce am scris eu este doar o mica bucatica din viata mea doar un 10% si chiar nu vreau sa ai fac si eu asa ceva copilului meu, tinand cont ca genele se mostenesc si cea ce vezi la parinti instinctiv repeti
0
04-10-2009, ora 19:15
SAMINIKO
Nu este medic/terapeut
SAMINIKO
sorina, observ ca esti o femeie cu sentimente curate, ceea ce ma bucura, pt onuta.Din tot sufletu l si eu vreau sa o fac sa se simta mai bine, desi pote par mai necrutzatoare, insa eu sunt o fire mai "infipta", mai directa..intzelegi tu..
0
04-10-2009, ora 19:19
SAMINIKO
Nu este medic/terapeut
SAMINIKO
onutza, inca un motiv pentru care sa lupti, pentru copilul tau.Ai avut cancer..Dumnezeu de ce nu te-a luat la El?Te-ai gandit ca intr-un viitor apropiat vei zambi si tu fara teama?Uita-te in ochii copiluluitau, cand esti suparata, si raspunde-ti la intrebarea:Ce persoana poate fi mai buna decat mama, pentru copilul sau?Te imbrazisez tare, sa iti mai dau din puterea mea.Insa, crede-ma nu sunt o persoana care nu sufera/a suferit in viata...Nu vrei sa vorbim pe mess?
0
04-10-2009, ora 19:22
onuta1
Nu este medic/terapeut
onuta1
pt sorina69
nu cred ca am fost abuzata sexual de el... fizic da, emotional da stii stau ca intr-o balanta cand este bine si ma ridic cu moralul are grija sa ma tranteasca inapoi de unde am plecat, parca este un joc de-a soarecele si pisica
nu stiu daca el judeca sau costientizeaza cea ce-mi face, asta este o intrebare pt mine !!
dar nu inteleg ce are acel preot cu mine, , , dumnezeule nu i-am facut nimica si nu inteleg cum astfel de oameni pot fi slujitorii domnului,
in cine sa ai incredere si in cine nu???
0
04-10-2009, ora 19:25
SAMINIKO
Nu este medic/terapeut
SAMINIKO
Ai dreptate, in ziua de azi nu poti avea incredere in prea multi oameni..sincer, prieteni adevarati nu cred ca am, cu care sa imparatsesc cea mai mare durere.Onutza, o intrebare:Sotl tau ce zice de acel preot?
0
04-10-2009, ora 19:30
onuta1
Nu este medic/terapeut
onuta1
SAMINIKO
tu crezi ca a-mi voi putea vre-odata ajuta copilul??? eu nu cred asta, nici macar pe mine nu ma pot ajuta singura
daca eram o persoana stabila emotional si psihic nu ajungeam in stadiul acesta
sunt ferm convinsa ca la prima "depresie" sau instabilitate pe care o voi arata familiei tatal meu a-mi va lua copilul, este un om cu mare influenta aicea la noi si binenteles ajutat de acel preot, este unul din cei mai influenti preoti din moldova [ nu un terchea berchea ] de asta nu ved o solutie sau o marja de scapare din acest infern
sotul meu este un om sufletist curat la suflet dar nu ai pot spune prin cea ce trec eu... ai intelege de ce!!!
0
04-10-2009, ora 19:33
onuta1
Nu este medic/terapeut
onuta1
SAMINIKO
al considera un mincinos la fel ca mine
stie ca a-mi manipuleaza tatal pt banii pe care ai scoate de la el, , , si aicea vb de ordinul sutelor de milioane
dar detalii nu stie pt ca eu tin departe de el acest subiect
nu vreau sa al implic foarte mult pt ca nu vreau ca si el sa sufere
incerc sa a-mi pun in ordine toate lucrurile asa cum pot
0
04-10-2009, ora 19:36
SAMINIKO
Nu este medic/terapeut
SAMINIKO
Odata ce ai adus pe lume un copil, esti capabila de mult mai mult!!!!!
Ai incercat sa discuti cu un medic psiholog?Te rog, fa asta..s ina o rugaminte, vorbeste cu sotl tau,..e al tau, te iubste, asa cum esti..si apoi muta-te din localitatea in care e tatal si preotul.Nu t inchide in tine si mai mult!Dupa cum vorbesti, ma atingi la suflet si sincer, ca mama, ca femeie, iti zic, sa nu faci ceva necugetat.Nebuna, nu esti.Estidoar intr-un impas.A depasit atatea momente de felul acesta, mai poti!!!!!
0
04-10-2009, ora 20:00
onuta1
Nu este medic/terapeut
onuta1
nu pot sa ai zic mi-e frica cum va reactiona si nu vreau sa el sa fie urmatoarea "tinta"
cred ca daca m-as muta si pe luna ar veni sa ma terorizeze stiu cum este sa nu poti dormi de frica, stiu si acuma sum pretextul ca a controleaza intra noaptea peste mine in casa si stiu ca ar face rau la oricine daca stie ca ma doare pe mine.
stii ca la biliard lovesti o bila dar intentia este alta
am trecut peste multe momente dificile nu stiu daca eram constienta de gravitatea lor, cum ti-am zis stiu psihologie suficienta ca sa ma auto-analizez
stii pana la varsta de 7 ani in capul copiiilor se introduc niste scripturi
ex in pod exista baubau, iar ca adult toata viata a-ti va fi frica sa intri in pod, vei avea sentimentul ca acolo este cineva este o reactie incontrolabila
asa ceva au facut ei cu mine, nu ai pot face rau dar nici de langa el nu pot pleca voi suferi eu ca prosta stiind ca el sufera
nu vreau sa sufere nimeni din cauza asta [ a mea ]
0
04-10-2009, ora 20:38
prozac
Nu este medic/terapeut
prozac
Onuta,

Nu te supara pe mine, dar daca esti majora si tatl tau iti face in continuare mizeriile astea, el ARE CU ADEVARAT PROBLEME PSIHICE MAJORE si nu tu.
Tatal tau nu are dreptul sa iti controleze viata!
Rupe-te de ei, pleaca, fa scandal, scrie Patriarhiei (auzi preot sa citeasca viitorul, ha si banuiesc pe bani frumosi..nu exista asa ceva). Ala eventual ii alimenteaza psihoza grava a tatalui tau.
Ia-ti copilul, sotul, familia si du-te vazand cu ochii.
Intelege, sinuciderea nu e solutia ideala!!!
Ce faci, iti lasi pruncul sa fie terorizat de parintii tai asa cum au facut-o cu tine?
Hai sa fim seriosi, nu vrei asta pentru puiul tau!
Pe preotyul ala rupe-i gatul, filmeaza-l ascuns si trimite-l la una din televiziuni!
Nu-i faci rau, nu-si merita acel post de duhovnic.
Nu acestia sunt fii lui Dumnezeu..

Solutia mea, rupe-te de ai tai!
Spune-i sotului tau si rupe-te, plecati.
Si inca ceva, este foarte greu sa iei puiul de langa mama, nu e asa de usor cum pare. Ca s-o decazi din drepturi trebuie sa ai dovezei solide, nu asa...din vorbe.
Lupta pentru tine, pentru copilul si familia ta!
0
04-10-2009, ora 20:53
sorina69
Nu este medic/terapeut
sorina69
ONUTA,
Cu destul de mult timp in urma am trecut printr-o situatie cand eram DOMINATA de FRICA...Frica ma paralizase.nu vedeam nicio scapare. si nu mai reactionam defel.imi ziceam : "asta e soarta mea". Cat eram de gresita !! Mintea mea era cea gresita! Albert Camus vorbea daca nu ma insel despre "cercul de fier", care ne inconjoara, dar care "fier" e plasmuirea mintii noastre. caci nu e de fier, ci de.CRETA!!!! aSADAR NE INCONJOARA UN "CERC DE CRETA", IAR NOI IL VEDEM DE.fier !!!
Cand eu am iesit din acel "cerc de fier"-plasmuire a mintii mele, am devenit libera si stapana pe viata mea. Dumnezeu m-a ajutat f.f. f. mult.si-acum sunt libera!
Eu nu inteleg fraze ca: "ma gaseste si pe luna", "nici de langa el nu pot pleca, voi suferi eu ca proasta stiind ca el sufera"( scuze, cine este acest "el", tatal tau, nu? ), ce este acest cerc vicios? De ce te complaci in asa ceva?
Ai un sot cu INIMA CURATA, acorda-i incredere, spune-i totul, apoi parasiti acea locuinta in demnitate si faceti-va viata voastra, doar a voastra. in ce-i priveste pe tatal tau si acel preot, lasa-i pur si simplu in urma. Lasa-te ajutata !! Si Dumnezeu vrea sa te ajute, da-i aceasta posibilitate , fara sa-i ingradesti actiunile !!
0
04-10-2009, ora 21:01
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Bun...
Am avut rabdare si am citit povestea pana la final, inclusiv comentariile ulterioare!!
In primul rand, suicidul este cea mai gresita alegere!Dumnezeu ti-a dat viata si tot El ti-o va lua atunci cand va sosi timpul!Daca tu consideri ca prin a-ti lua viata, le vei face o viata mai usoara celor dragi, te inseli amarnic!Cum crezi ca se va simti copilul tau, cand va fi nevoit sa vorbeasca despre mama lui care s-a sinucis??Ce va vorbi lumea despre el?Cum va fi privit in societate?Cum crezi ca se va simti sotul tau, mama sau cei care te iubesc?Cata durere vei lasa in urma??Sa nu te superi pe mine, insa sunt TOTAL impotriva sinuciderii!Din punctul meu de vedere, cel care se sinucide crezand ca astfel va scapa de probleme, este un las!In viata asta, fiecare dintre noi avem o cruce de dus!Dumnezeu ne pune pe fiecare in parte la niste incercari, insa nu alege sa te dai pe mana Diavolului pt un om de nimic!Nu se merita!!
Parerea mea este sa vorbesti cu sotul tau despre problema asta cat mai curand posibil si impreuna sa luati o decizie!Ai primit sfaturi foarte bune pana acum!Orice problema are cel putin doua rezolvari!!Nu cred ca este imposibil sa te detasezi de acest calvar!!Trebuie doar sa vrei, sa incerci..Dar daca tu taci si nu vorbesti cu nimeni, cum crezi ca vei rezolva aceasta problema?Prin a-ti lua viata??Gresit!!Acum esti mama si esti obligata prin legea firii sa ai grija de puiutul tau!Un copil are nevoie de mama mai mult decat orice pe lumea asta!!Trebuie sa ii fii alaturi cand este bolnavior, cand va merge la scoala, sa il inveti sa distinga binele de rau si sa ii oferi lui tot ceea ce tatal tau nu ti-a oferit!Daca tu iti vei lua viata, te-ai gandit pe mana cui va ramane copilul?Doamne fereste!!!Eu zic sa iti scoti din cap ideea sinuciderii si sa incercam impreuna sa aducem o raza de soare in viata ta!!Crede-ma, nu este raul chiar atat de rau!!
Te imbratisez cu drag!!
O mamica... :)
0
04-10-2009, ora 21:17
onuta1
Nu este medic/terapeut
onuta1
prozac
eu sunt judecata de acest preot, si tatal meu poate fi bolnav.nu exclud aceasta varianta, si binentelez ca cere bani frumosi doar pt manipularea ma acum 5 ani a platit 100 milioane asta ce stiu eu sigur suta la suta [ de fata cu mine ]si de fiecare data cand se intalneste cu el sub 5 mil nu scade
nu am curaj si plus ca nici nu stiu cum sa fac asta, sunt singura si cu moralul la pamant nu fac altceva decat sa stau in fata pc si sa plang, nu este usor si mai fac si teatru defata cu familia,
iar ca sa demonstrez asta, , , sa fim seriosi. preotul ala este mult prea versat pt mine nu am nici o sansa
este preotull Ministerului Administraţiei şi Internelor... tu chiar crezi ca am vre-o sansa????sa fim realisti, sterge cu mine pe jos

Si inca ceva, este foarte greu sa iei puiul de langa mama, nu e asa de usor cum pare. Ca s-o decazi din drepturi trebuie sa ai dovezei solide, nu asa...din vorbe.

mi-am vazut mama tarata prin judecatorii de tatal meu unde ea avea dreptate si a pierdut
am vazut om care a omorat si a fost scos din puscarie in doar cateva luni, , , am vazut prea multe din cea ce poate face tatal meu .i-mi este frica

sorina69
totul pare atat de usor privit din exterior iara eu singura o intretin pe mama mea care sta la mine daca eu plec unde se duce ea??? reusete singura ???
iara in dumnezeu nu mai cred !! cred ca este o razvratire de-a mea dar in acest moment nu mai cred in DUMNEZEU pt mine nu a existat si nici nu exista

jaquelinne
recunosc sunt lasa, nici nu mai am putere
si repet cum a-mi pot ajuta copilul daca eu nu ma pot ajuta nici pe mine?? sa procedez asa cum face mama mea ?? sa fiu o povara pt copilul meu si pt cei din jur si dragi mie???
0
04-10-2009, ora 21:30
SAMINIKO
Nu este medic/terapeut
SAMINIKO
Onuta, mergi si vorbeste cu un psiholog, mai bine ca sa iti dea si ceva sfaturi.Vad ca tu esti hotarata sa fii egoista!De ce?Sa scapi de necazuri, Nu te gandi ca iti ajuti copilul cu ceva lasandu-l singur...Am mai zis: toti avem necazuri, si o cruce mare mare de purtat.Mai zic odata, vorbeste cu sotul tau si muta-te.Off..
0
04-10-2009, ora 21:31
SAMINIKO
Nu este medic/terapeut
SAMINIKO
Ia-o si pe mama ta cu tine..Doamneeee, ce te faceai daca copilul tau avea cancer???ilasai de izbeliste?Fii matura!!!!
0
04-10-2009, ora 21:44
onuta1
Nu este medic/terapeut
onuta1
saminiko...
eu fac o comparatie ai ajut sau ai incurc ?
nu cred ca sotul meu va reactiona foarte bine se va certa cu tatal meu si ai va atrage ura inspre el...prin asta ai fac rau si lui si familiei lui... la asta te-ai gandit? tatal meu nu va considera ca este o decizie luata de mine ci de sotul meu, , si chiar crezi ca vreau sa-mi vad sotul distrus? poate nu se va intampla asta dar pot sa ma risc cu viata lui?
nu stiu daca cea ce simt este egoism sau frica??? ar fi mult de dezbatut pe tema asta
0
04-10-2009, ora 22:04
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Inseamna ca este ceva mult mai grav despre care iti este greu sa vorbesti...ceva ce nu ai mentionat in povestea ta!
Spune numele "preotului" care lucreaza la Interne!!
0
04-10-2009, ora 22:19
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Inca ceva..Nu exista nu pot!!Ci doar nu vreau!
onuta, iti iubesti copilul?
0
04-10-2009, ora 22:22
SAMINIKO
Nu este medic/terapeut
SAMINIKO
De ce nu te muti din locaitatea rspectiva cu mama ta, copilul si sotu ltau?
0
04-10-2009, ora 22:43
onuta1
Nu este medic/terapeut
onuta1
degeaba ma mut are toate mijoacele de a-mi face rau !! banii a-si spun cuvantul
preotul este unul foarte cunoscut in bacau unul dintre oamenii influenti in romania...tu te-ai pune cu el???
stiind ca a-ti poate face rau si asta nu tie ci familiei tale???
0
04-10-2009, ora 22:51
onuta1
Nu este medic/terapeut
onuta1
cum crez ca va fi cu mama mea fara servici si sotul la fel???
voi fi muritoare de foame !!! nu sunt egoisa ci doar realista... asta se intampla daca politia si toata tara se lasa manipulata financiar
iar tatal meu are toate resursele necesare sa a-mi faca rau iara acest preot va avea tot interesul
m-am gandit sa plec din tara... dar unde??? cum ???
0
04-10-2009, ora 22:51
SAMINIKO
Nu este medic/terapeut
SAMINIKO
Pt ce vrea sa iti faca rau acel preot?Tatal tau pntru ce ii da atatia bani???
0
04-10-2009, ora 22:52
SAMINIKO
Nu este medic/terapeut
SAMINIKO
Hai la mine!!!!Eu sunt departe,.
0
04-10-2009, ora 22:53
SAMINIKO
Nu este medic/terapeut
SAMINIKO
Tatal tau mai are copii?
0
04-10-2009, ora 22:55
onuta1
Nu este medic/terapeut
onuta1
rau nu stiu pt ce mi-l face...doar ca eu nu ma duc la el am realizat ca am fost manipulata si m-am rupt de el total
tatal meu al alimenteaza cu bani pt sfaturile "binevoitoare" pe care le ofera
are o incredere oarba in el, , , si al alimeteaza cu ideea lui ca toate femeile sunt curve
jaquelinne ti-am scris pe privat numele preotului
Adaugă un comentariu / răspuns
90 comentarii 12 3 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul