Insomnie de la antidepresiv? dorm maxim 2 ore pe noapte

01-07-2019
star
Nu este medic/terapeut
star
E posibil ca tratamentul cu antidepresiv pt anxietate, sa dea insomnie?Eu stiu ca de obicei dau somnolenta, nu insomnie, dar, eu de cand am inceput tratamentul pentru anxietate cu efectin si eglonyl, de o saptamana, nu mai dorm.. Efectiv dorm maxim 2 ore pe noapte si inainte nu aveam probleme cu somnul deloc. Chiar sunt disperata si nu stiu ce sa mai fac sa dorm. E posibil ca la mine efectul advers al medicatiei sa fie insomnia?
1 comentarii
1
02-07-2019, ora 01:07
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Trebuie sa luati legatura cu medicul dv. E f periculoasa aceasta insomnie.
Trebuie inlocuit imediat medicamentul care va produce insomnia.
Eu am de 3 ani insomnie produsa de un anumit medicament cu toate ca am renuntat la el si ma hranesc cu somnifere zilnic... Nu doresc nimanui asa ceva.
E foarte periculos.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.