Oboseala musculara, ameteala si dureri de cap frecvente

21-09-2015
oneeasys
Nu este medic/terapeut
oneeasys
Buna seara am si eu o problema, de vro 3 saptamani am o oboseala in corp, dureri de cap frecvente ( mai ales dupa ce ies de la sala ) si o usoara ameteala, ce ma deranjeaa este oboseala asta musculara, o am chiar si atunci cand nu fac sport, dimineata este un chin imi este foarte greu sa ma dau jos din pat. Va rog sa imi dati si mie niste sfaturi Va multumesc din suflet ! Am 22 de ani
6 comentarii
0
21-09-2015, ora 21:42
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mergi la medicul de familie sa te consulte si sa iti dea setul complet de analize de facut.
0
22-09-2015, ora 12:39
oneeasys
Nu este medic/terapeut
oneeasys
Buna, multumesc pentru raspuns, am fost acu 2 luni si mi au iesit analizele perfect, oare in astea 2 luni sa putut schimba ceva?
0
22-09-2015, ora 14:18
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ati facut un test de anxietate pe net ? Pot fi somatizari de anxietate.
0
24-09-2015, ora 01:43
oneeasys
Nu este medic/terapeut
oneeasys
Am anxietate de vro 6 luni oare asta poate fi cauza ? Se pot vindeca simptomele ?
0
24-09-2015, ora 10:36
hipoadin
Nu este medic/terapeut
hipoadin
Poate starea de oboseala are legatura cu adaptarea organismului la tipul de antrenament de la sala si regimul alimentar(febra musculara daca esti incepator) sau de oboseala glandelor suprarenale.
0
24-09-2015, ora 19:08
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Da. Mergi la un psihiatru sa te evalueze. Citeste articolele despre anxietate de pe net. Exista tratament pt anxietate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • De ce apare amețeala?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.