Problema cu erectia slaba dupa renuntare Tritico

17-07-2019
Stefan C
Nu este medic/terapeut
Stefan C
Am luat Tritico aproximativ 2 luni, am fost diagnosticat cu anxietate, am avut atacuri de panica si insomnie; doza prescrisa a fost de 50 mg/zi Tritico, introdusa treptat, primele 4-5 zile 1/2 din doza si Alprazolam 0.25. De la Tritico aveam tot felul de stari, ameteli, oboseala fizica accentuata, abia urcam scarile pana la un etaj superior, dupa doua saptamani am ajuns la constipatie, aveam senzatia ca nu-mi mai functioneaza tranzitul intestinal, erectie slaba, si altele. Dupa aproximativ 2 luni am intrerupt tratamentul, am redus doza treptat si au disparut o parte din efectele sus mentionate insa a ramas problema cu erectia slaba -nu stiu ce sa fac. Inainte sa iau acest tratament nu am avut nicio problema legata de erectie.Daca imi poate raspunde cineva la intrebare...Am tot citit pe net tot felul de remedii...mentionez ca nu fumez, nu consum alcool, sunt o persoana activa, nu fac excese etc
1 comentarii
0
06-08-2019, ora 16:10
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua,
Dificultatile erectile sunt, in acest context, un efect secundar al tratamentului anxiolitic. Pentru ca sunteti tanar si faceti miscare efectul va disparea in timp, depinde foarte tare si de partenera pe care o aveti, care sa va sprijine, dar si de dumneavoastră, sa nu faceti o problema din asta si sa adaugati alt motiv de anxietate...
Nu va recomand in acest moment utilizarea de stimulente sexuale. Acestea au efecte secundare care pot reactiva starile de anxietate. Incercati sa creșteți consumul de legume si fructe, mai ales cele cu continut mare de "B" - uri, zinc (fructe de mare). Ar fi extraordinar daca ati avea posibilitatea sa inotati sau sa mergeti mai des la mare o perioada.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: