Probleme cu respiratia si refluxul esofagian

33 comentarii 1 2
0
31-12-2010, ora 16:53
Necunoscutaa
Nu este medic/terapeut
Necunoscutaa
Probelma cu respiratia am avut-o si eu...simteam pur si simplu cum ma sufocam..Am avut niste crize urate, in care ma tavaleam pe jos, la propriu.
am fost la urgenta, si m-a internat vreo saptamana..nu este astm bronsic inca, dar mi s-a explicat ca inca cateva crize de genu si o sa ajung sa am.
Parerea mea este ca nu prea ai ce sa faci singur/a. Si mie mi-au dat de cateva ori cu spray, dar nu mi l-au recomandat sa-l cumpar. Dupa vreo 13-14 zile de antibiotice o sa te simti mai bine. Mie mi-au trecut definitiv crizele, dar le-am facut acum vreo luna si ceva.. e posibil sa apara iar daca nu ai grija, si racesti..
Eu am abut bronsita astmatiforma..e posibil sa ai si tu acelasi lucru.:)
Numai bine. :*
0
12-06-2011, ora 09:13
delllia
Nu este medic/terapeut
delllia
d-l care a inghitit magnetul cred ca este admin si are nevoie de postari, nu mai faceti misto de noi, daca este real mergeti la chirurgie la orice spital, mureati de mult daca era asa cum spuneti, va sufocati definitiv, pentru ca obiectele aluneca spre plamani.
0
04-02-2019, ora 20:35
Tudorvic
Nu este medic/terapeut
Tudorvic
Buna seara! Ma chinuie si pe mine o problema. acum o saptamana am inceput sa imi pierd echilibrul cand ma ridicam in picioare, m-a tinut asa 4 zile pana azi, in timpul asta am facut diferite investigatii de sange si scaun unde nu s-a gasit deccat o problema mica la bila, dar de aziam inceput sa obosesc respirand greu cand ma ridic si imi cresc bataile inimii, nu pot face nimic fara sa obosesc, mentines ca am vomitat 4 zile pana mi s-a dat niste pastile de vomat si pentru digestie. M-am lasta de fumat acum 3 saptamani. Va rog ghidati-ma un pic. Sanatate multa.
p.s: am 32 de ani si 87 kg/1.85 cm inaltime
Adaugă un comentariu / răspuns
33 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.