probleme cu urechea in continuare

19-08-2010
mirelaaprilie
Nu este medic/terapeut
mirelaaprilie
au trecut cateva zile de cand am avut otita la mare, iau inca flamexin plus zinnat mai am inca o zi de luat si se fac 7... plus toate picaturile alea: ciplox, alcool boricat. si am urechea inca usor infundata, ganglionul nu mai este, dar ma mananca si nu stiu ce sa fac. mai iau mult antibiotic? iau altceva?
schimb tratamentul?
si culmea in ultimele zile e incredibil cata lume a venit de la mare cu otita, nu-mi vine sa cred... a fost ceva anul asta?
4 comentarii
0
21-08-2010, ora 20:22
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebuie sa vada urechea la orl.. poate trebuie aspirate secretiile din ureche( acasa nu se poate
0
02-09-2010, ora 15:30
cristinaj
Nu este medic/terapeut
cristinaj
buna ziua
am un baietel de 9 luni si de cand s-a nascut are 2 ganglioni de marimea unui bob de mazare dupa ureche in partea dreapta.nu sunt durerosi la atingere, nu se observa decat la atingere.Dr.pediatru a zis ca sunt normali, vor disparea acesti ganglioni si din ce cauza ii are.Multumesc
0
05-09-2010, ora 01:17
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
daca sa nascut cu ei.. e logic ca sunt de la infectiea DVs !!! care ati avut.o in timpul sarcinii ! Nu ?
daca nu dor si nu sunt inflamati.. trebuie sa NU ii atingeti si sa ii lasati in pace.
0
22-09-2010, ora 11:47
cristinaj
Nu este medic/terapeut
cristinaj
Multumesc pentru raspuns, o sa-i lasam in pace asa cum ne-a sfatuit si dr.pediatru, dar eu nu am avut nici o infectie in timpul sarcinii, nici macar o raceala, toate analizele au fost f.bune, asa ca poate pur si simplu asa i s-au format lui.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: