probleme sau boala?

12-04-2006
strumfita73
Nu este medic/terapeut
strumfita73
As incepe cu copilaria care nu a fost foarte frumoasa. Adica tatal era sever si cred ca mi a afectat personalitatea. (sa fiu mai explicita trebuia la ora 8 seara sa fiu in casa, in vacante probleme sa " nu ramai muncitoare").
Acum sunt casatorita, am un copil dar plang foarte usor, cateodata mi se spune ca fac criza de isterie, adica daca nu imi place ceva reactionez plangand. In plus in ultima vreme am inceput sa uit ce am facut in urma cu cateva zile.
Am fost la un pshihiatru dar mi s a spus ca asa este constituita personalitatea mea, mult prea sensibila. Ce sa ma fac? trebuie sa va mai spun ca mama mea a avut hemoragie subarahnoidiana.

Va multumesc
3 comentarii
0
16-04-2006, ora 00:00
ralush4
Nu este medic/terapeut
ralush4
Eu cred ca ar trebui sa mergeti sa vedeti un psiholog;est posibil ca problemele dumneavoastra sa nu fie de natura patologica si sa se rezolve cu ajutorul unui psiholog bun.
0
16-04-2006, ora 00:00
ralush4
Nu este medic/terapeut
ralush4
Eu cred ca ar trebui sa mergeti sa vedeti un psiholog;est posibil ca problemele dumneavoastra sa nu fie de natura patologica si sa se rezolve cu ajutorul unui psiholog bun.
0
16-04-2006, ora 00:00
ralush4
Nu este medic/terapeut
ralush4
Eu cred ca ar trebui sa mergeti sa vedeti un psiholog;est posibil ca problemele dumneavoastra sa nu fie de natura patologica si sa se rezolve cu ajutorul unui psiholog bun.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul