Ce sa fac sa dau jos 4-5 kg cat mai rapid?

07-11-2008
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Vreau sa dau jos 4-5 kg cat mai repede si sa nu ma infometez.Ce imi recomandati?De 2 sapt am incercat sa fac in asa fel incat sa nu mananc m mult de 1400 de kcal/zi si sa nu mananc mai nimic dupa ora 7 seara.Se poate slabi asa?Am renuntat aproape de tot la cola, dulciuri, paine alba, prajeli iar mancarea tip fast-food am scos-o de tot din alimentatie.Carne mananc doar de pui si de peste.Beau si multa apa plata cel putin 2l/zi.In acest mod am dat jos 2 kg in acestea 2 sapt.Cum as putea slabi m repede?Sa dau jos si restul de 5 kg in 2 saptamani dar sa mananc tot sanatos si sa nu imi distrug stomacul si sanatatea?Mentionez ca am 26 de ani, 1, 63 si 55 de kg.As vrea sa ajung din nou la 50 de kg aprox. greutatea care am avut-o constant pana acum acum 7 luni de zile.
Am renuntat o perioada la fitness si am mancat cam zilnic mancare tip fast food acestea sunt motivele care au dus la depunerea a catorva kg in plus iar acum doresc sa revin din nou la greutatea de dinainte.Am sa ma apuc cat de curand din nou si de fitness, se contruieste o sala f performanta la mine in zona si astept sa o termine, probabil ca mai dureaza cam o luna pana la deschidere si nu are rost pana atunci sa ma inscriu la alta sala, dar pana atunci vreau sa mai dau jos ceva din aceste kg in plus.Va multumesc si astept raspunsul d-voastra.
3 comentarii
0
07-11-2008, ora 09:01
Donamishi
Nu este medic/terapeut
Donamishi
Am o reteta verificata...pe mine.Bineinteles fiecare organism intra in echiibru cu metabolismul lui.Incearca sa alegi un mod de hranire pe care sa-l poti respecta toata viata.Daca alegi diete miraculoase te vei ingrasa imediat ce renunti la ele >Valabil si pentru aerobic.Nu mai manca seara dupa ora 18 decat fructe, cereale cu lapte sau ceaiuri neindulcite daca iti este foame.Eu am facut asa fara sa vreau sa slabesc si am avut surpriza sa slabesc 4 kg in trei luni.La doua saptamanio nu vei slabi doar te vei deshidrata si imediat vei recupera.Nu mai manca prajeli, grasimi animale.mai ales porc, fara unt, smantana.Cat mai repede nu inseamna ca vei reusi decat temporar.vei reveni la greutatea de echilibru daca nu pastrezi acelasi mod de hranire toata viata.Iti alegi ce-ti place dar nu mananci pe saturate.mananci de cat mai multe ori pe zi, in cantitati mai mici.
Succes!
0
09-11-2008, ora 01:17
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Buna ziua, multumesc de raspuns, dar dupa cum am scris mai sus am renuntat de 2 saptamani la tot ce contine multe calorii iar de mancat dupa ora 6-7 seara nu mananc mai nimic, mai rar un iaurt sau un compot.De cand ma stiu nu am avut niciodata probleme cu greutatea ba chiar m-am mentinut tot timpul sub 51 de kg ba chiar la 47-48 de kg (imi zicea lumea ca sunt prea slaba) si mancam ce vroiam cand vroiam cat vroiam, binenteles faceam ceva mai multa miscare decat acum si nu mancam zilnic mancare tip fast-food (decat f rar).Nu am avut pb cu greutatea pana acum 6 luni cand am inceput sa mananc o data pe zi, uneori chiar si de 2 ori mancare tip fast-food de unde au rezultat cele 5 kg in plus!Nu imi fac pb ca nu am sa imi revin la normal foarte repede ci doar vroiam niste ponturi ca sa revin si mai rapid la greutatea initiala nu ceva diete miraculoase sau regimuri drastice...Sunt sigura ca acum ca am inceput sa mananc din nou sanatos problema are sa se rezolve si nu imi fac probleme ca nu am sa ma mentin pt ca imi cunosc foarte bine organismul iar in curand am sa ma apuc din nou si de fitness.Nu stiu daca ajuta la ceva dar am inceput sa beau ceai de la Fares-Silueta perfecta, ma gandeam ca poate are ceva efect.Un sfat pentu toate femeile care tin la aspectul lor: nu mancati mancare tip fast-food (hamburger, kebab, gyros, pizza, cartofi prajiti cu aripioare etc) chiar ingrasa iar pe langa asta e si nesanatoasa!
0
19-11-2008, ora 09:16
Donamishi
Nu este medic/terapeut
Donamishi
Raiffeisen.multumesc foarte mult dar prefer sa slabesc pe cai naturale.o colaborare cu orice banca m-ar face sa slabesc in ritm fortat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.