sufar din cauza bolii mele

29-03-2008
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Sunt mai veche pe acest forum.
Nu pot sa ma abtin sa nu mai adaug un subiect.
Boala mea psihica exista, nu mai are importanta cum ii zice, stie Dumnezeu mai bine ce am de fapt.
In momentul de fata imi vine greu sa fac orice iar pe de alta parte ma plictisesc si sunt izolata de oameni.
Ar trebui sa ma impac cu situatia, am deocamdata tot ce imi trebuie chiar daca eu nu lucrez, , dar sufar. Sunt uneori foarte depresiva si viata mi se pare grea. De fapt nu vreau sa mai intristez pe cei care citesc, de mult vreau sa ma las de intrat pe acest site pentru ca mie insami au inceput sa imi faca rau povestile triste ale tuturor. Intru de vreun an si jumatate pe romedic.
Stiu ca imi veti spune ca nu ma opreste nimeni sa nu mai intru dar este o slabiciune, am senzatia ca comunic si eu.
11 comentarii
1
29-03-2008, ora 00:00
kid
Nu este medic/terapeut
kid
pai atunci nu te oprii din a intra!! decat sa nu vrb cu nimeni, nici macar prin intermediul acestui forum...sa tinem in noi absolut tot si in orice moment, nu e bine deloc.trebuie sa ne mai descarcam.in ceea ce priveste subiectele, incearca sa nu le citesti pe cele care numai dupa titlu iti poti da seama ca e "treaba urata". vezi daca poti :)
1
29-03-2008, ora 00:00
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Multumesc pentru raspuns. Eu din suflet spun ca de-a lungul timpului am incercat sa dau cate un sfat bun zic eu, dar uneori suntem marginiti. Ma simteam si eu in felul acesta mai folositoare. Fiecare om de abia poate sa duca necazurile lui.
Sa speram ca voi gasi o ocupatie pana la urma, un serviciu cu o jumatate de norma eventual. Cine stie? Dar nu prea ma simt in stare.
Spre exemplu ma scol greu dimineata din cauza neurolepticului, chiar daca iau cantitate mica. In fine, voi mai vedea ce voi mai face.
Numai bine tuturor!
1
29-03-2008, ora 00:00
Maryuss
Nu este medic/terapeut
Maryuss
Sunt si eu de mult timp pe site, si v-am vazut de multe ori dand sfaturi foarte folositoare oamenilor, va felicit si va spun ca va apreciez foarte mult! Nu trebuie sa fiti in mod obligatoriu medic ca sa puteti da un sfat bun. Ma bucur de fiecare data cand vad mesajele dumneavoastra, si nu ma intristati. Trebuie sa priviti totul cu mai multa bucurie, ganditi-va cate persoane cu necazuri mari vad in spital, acelea sunt cazuri cu adevarat tragice! Eu m-am convins ca fiecare om e folositor in viata, indiferent de ceea ce face. Sunt convins ca fiecare sfat bun pe care l-ati dat sau gand transmis a cauzat o bucurie, si nu spun toate aceste lucruri doar ca sa va consolez! Numai bine!
1
30-03-2008, ora 00:00
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Multumesc mult pentru laude ( in paranteza fie spus se zice ca nici sfintii nu rezista la laude).
Multumesc de asemenea pentru incurajare si pentru gandurile bune.
Inteleg ca sunteit medic sau cel putin ca lucrati in sanatate, in spital.
Si eu am avut la viata mea cateva internari si toti cei din familia mea, mi-au si decedat rude apropiate asa ca stiu si eu cum ete la spital si ce inseamna suferinta.
Asta nu inseamna sa nu speram in mai bine.
Mai vreau sa adaug doua lucruri: intotdeauna am observat ca raul este trecator si acesta nu vine de la Dumnezeu iar toti stim ca Dumnezeu este cel mai puternic iar nu potrivnicul asa ca raul este ceva pasager. Chiar cand am avut-o pe bunica pe patul de moarte, cu dureri mari am simtit ca potrivnicul nu are asa putere si la scurt timp Dumnezeu s-a milostivit si a luat-o la El.
Sau cand am fost eu insami de doua ori chiar rau bolnava si de fiecare data credeam ca nu mai am scapare, chiar cand nu mai speram nimic starea mea s-a ameliorat simtitor.
Numai bine tuturor si multa pace in suflete!
1
01-04-2008, ora 00:00
mamilika
Nu este medic/terapeut
mamilika
Anastasia, pseudonimul tau are legatura cu cartile lui Vladimir Megre "cedrii Sunatori ai Rusiei"?. Extraordinar personaj si subiect! Referitor la tine, cred ca esti printre putinii oameni care incearca sa-i ajute pe semeni.Asta in conditiile in care chiar tu insati ai nevoie de ajutor.Iti inteleg nevoia de a-i ajuta pe altii. Continua sa faci acest lucru, daca asta iti aduce multumire sufleteasca. Este o hrana buna pentru tine. Incearca sa iesi din casa sa ai si o legatura directa cu oamenii. Simt ca tinjesti dupa asta. Incearca ca voluntar macar intr-o fundatie umanitara. Nu cunosc nimic concret spre care sa te indrum. Observ la tine o inima deschisa, dornica de a face bine. E pacat sa te irosesti. Asa cum spuneai si tu, sunt multi oameni care sufera, dar tot atatia care au nevoie de ajutor. Ajutandu-i pe altii, prin fiecare gest si cuvant altruist, karma ta se schimba usor, usor si Universul va trimite catre tine valuri de Iubire, Fericire si Sanatate.Nu sunt doar cuvinte mari spuse pentru a te incuraja. Este o Lege a Firii. Este Adevarul insusi. Ai rabdare si-mi vei da dreptate.
1
02-04-2008, ora 00:00
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
Multumesc frumos Mamilika pentru indrumari.
Din pacate nu cunosc romanul descris de tine.
Pseudonimul l-am ales intamplator.
Intr-adevar ma simt bine cand incerc sa ajut pe cineva.
am cautat sa fac voluntariat, nu prea am gasit. Partea proasta este ca eu nu prea ma simt in stare sa am un program fix sau sa ma trezesc prea devreme.
Partea buna este ca am familie si am si un catel dragut cu care mai ma plimb pe afara.
In cate o zi ma simt mai impacata cu situatia mea si cred ca asa este bine sa simt.
Multa sanatate tuturor!
1
04-04-2008, ora 00:00
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Draga Anastasia,
Iti recomand cu multa caldura sa citesti cartile parintelui Paisie Aghioritul. Sunt niste volume cu coperti albe, cartonate de la editura Evanghelismos. Sau carti despre viata si minunile facute de el. Pur si simplu te hranesti din ele. Sunt un fel de vitamine duhovnicesti. Au si o prezentare grafica deosebita. E o adevarata placere sa le parcurgi si nu sunt scumpe. Iti trece starea de depresie.
P.S.: Apreciez foarte mult interventiile tale pe acest forum.
1
07-04-2008, ora 00:00
xfile
Nu este medic/terapeut
xfile
vreau sa fiu sincer cu Dvs si sa spun ca tot ce a-ti scris pana acum pe acest site nu a fost in zadar, si nu va ajuta numai pe dvs sa va descarcati ba mai mult ajuta pe altii sa caute o rezolvare pt problemele lor.Pt ca prin ceea ce spuneti pe acest site indrumati lumea catre Dzeu si eu zic ca acest lucru nu poate fi decat minunat.Cel putin pe mine personal m-ati ajutat intr-un moment critic al vietii mele si acum multumesc lui Dzeu o spun sincer ca sunt muuult mai bine din toate punctele de vedere.Nu ezitati sa va exprimati si sa comunicati cu lumea chiar daca este prin intermediul internetului este un lucru foarte bun.Unii fosesc lumea virtuala pt fel de fel de scopuri iar dvs il folositi pt a da sfaturi bune oamenilor, iar asta este de admirat sincer.Este un lucru minunat sa ceri si sa oferi ajutor.Eu va respect si va multumesc pt tot.Sanatate si credinta sa aveti caci apoi toate vin de la sine.p.s:iar pt momentele cand va simtiti cu nervii "la pamant " va recomand sa incercati Rhodiolin(are un rol adaptogen si calmant)la mine a avut un randament tare bun.
1
17-04-2008, ora 00:00
alexandra ana
Nu este medic/terapeut
alexandra ana
anastasia nu vad ce este rau sa intri pe acest site.plus ar trebui sa te gandesti ca tu chiar ajuti oameni cu ajutorul sfaturilor tale...pe mine cel putin m-ai ajutat si mi-ai ridicat moralul. E foarte important sa sti ca cineva este alaturi de tine cand treci prin momente dificile si u chiar faci asta ajutand oamenii si raspunzandu-le la probleme. cat despre partea ca te intristeaza intrarea pe acest site, mi se pare normal.eu am auzit k si psihologii se ajuta reciproc fiindca si ei au probleme fiinda uneori sunt "prea impresionati" de cazurile pacientilor" si cedeaza si ei. nu vad nimik rau k intri pe situl asta.plus mi se pare un mijloc bun de relationa cu oamenii...atat am de spus...ai incredere in Dz. k iti vei gasi echilibrul.
1
29-04-2008, ora 00:00
petro123
Nu este medic/terapeut
petro123
Anastasia, cineva va indruma catre aceste carti ale lui Vladimir Megre. Mai exact spus "Cedrii Sunatori ai Rusiei". Va sfatuiesc sa vi le procurati si sa le cititi. Veti avea o mare usurare. www.anastasia-romania.com
1
10-12-2008, ora 12:37
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
fiecare ne nastem cu o misiune personala.chiar daca ne retragem din diverse motive in vizuina noastra, D-zeu gaseste o cale ca sa ne manifestam pentru a realiza misiunea.Anastasia, tu ti-ai gasit calea sau o parte din ea.fa-o caci o faci bine.nu trebuie sa fi medic, psiholog ca sa dai un sfat bun;sa nu uitam ca aceste sfaturi nu sunt de la noi.
sa le multumim ingerasilor si Sf.Treimi pentru ajutor, caci ei ne deschid caile comunicarii energetice, iar prin ratiunea cu care suntem inzestrati transpunem informatia.
Scrieti gandurile si sfaturile aici caci ele reprezinta o oaza de iubire iar efectul e magnific.

P.S.cumpara cartea(ceea ce o sa fac si eu)caci daca mamilika a primit aceasta informatie, ea a fost doar un mesager.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul