Simptome ciudate: ameteala, amorteli, cap infundat, neliniste, agitatie, senzatie de plutire, greata

14-11-2022
Elenuc
Nu este medic/terapeut
Elenuc
Buna ziua,
De vreo 18 ani ma confrunt cu tot felul de stari de rau: ameteala, amorteli ale fetei si membrelor, senzatii ciudate in corp, cap infundat, neliniste, agitatie, o senzatie de plutire, greata, confuzie, etc.am mers la diversi medici, am facut tot felul de analize si nu a iesit nimic concludent.am ajuns la psihiatru care mi a dat tratament pt depresie si anxietate.in tot acesti ani am.luat f multe medicamente: zoloft, seroxat, venlafaxina, cipralex, rivotril, anxiar, diazepam.etc.starile se ameliorau dar nu am mai fost bine nicioadata.nu mai pot munci.sotul m a parasit si acum locuiesc singura si.mi e f greu sa fac fata.sunt disperata si.nu stiu ce sa mai fac.unde sa mai.merg.am fost si internata dar in zadar...mi e frica de faptul ca o sa mi pun capat zilelor ca nu mai rezist asa.va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat sau daca a mai trecut cineva prin acest calvar sa mi scrie.poate nu sunt singura in.lupta asta cu morile de vant.multumesc
1 comentarii
1
15-11-2022, ora 16:50
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna seara.
Intrati pe grupul de Facebook Depresie, anxietate grup de prieteni. Acolo sunt multe persoane cu simptomele dv.
Sanatate multa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  • Terapia fizică poate scădea riscul de accidentare cazată de amețeală
  • Amețeala - un simptom asiciat cu un risc crescut de deces
  •