Stări îngrozitoare de neliniște permanenta

16-08-2022
popvaler
Nu este medic/terapeut
popvaler
Bună ziua. De vreo săptămână am niște emoții permanente resimțite în zona abdominala, care îmi fac imposibila viata. Nu pot manca, nu ma mai atrage nimic, nu ies din casa. Emoțiile sunt permanente, de dimineață pana noaptea târziu. Nu pot adormi, și dacă în final adorm ma trezesc devreme cu aceleași emoții nejustificate. Am fost la psihiatru și mi-a prescris Orfiril plicuri la nevoie, quetiapina 200 seara o pastila și 1/2 Mirzaten.
E posibil sa nu mai îmi treacă niciodată aceste emoții?
Încă nu am luat decât un plic de orfiril dar nu simt îmbunătățire.
7 comentarii
1
16-08-2022, ora 20:59
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
O sa iti treaca, stai linistita, asteapta sa isi face efectul tratamentul, dureaza cel putin 21 zile pana intra in efect, ia-ti tratamentul ca la carte, nu un pic de orfilril ! Trebe sa iei mai departe fara intrerupere chiar daca nu simti inca efecte.
1
17-08-2022, ora 08:52
popvaler
Nu este medic/terapeut
popvaler
Orfiril mi s-a spus sa își doar la nevoie. Nu știu ce înseamnă la nevoie. Frica și emoțiile permanente pe care le simt nu îmi permit sa fac nimic din ceea ce făceam înainte, doar la asta ma gândesc, dacă nu vor mai trece aceste emoții niciodată??
1
17-08-2022, ora 10:35
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Trec cu tratament luat corect.
1
17-08-2022, ora 10:50
popvaler
Nu este medic/terapeut
popvaler
Ok. Însă tratamentul principal, quetiapina si Mirzaten sunt prescrie o singura data pe zi, seara. Ce fac însă toată ziua?
1
17-08-2022, ora 14:28
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ele au efect si in timpul zilei.
1
03-09-2022, ora 12:58
popvaler
Nu este medic/terapeut
popvaler
Acum medicul psihiatru a mai adăugat Zoloft, pe lângă Quetiapina și mirzaten.
Deci Quetiapina 300 una seara, mirzaten 1 seara, 2 Zoloft dimineață, 1 zoloft dupa masa și anxiar 1-1/2-1/2.
Nu e cam prea mult?
1
03-09-2022, ora 14:10
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Stati cu tratamentul initial, luat corect, minim 5 saptamani (35 zile). Unii obtin rezultate dupa 5 saptamani.
Daca nu se obtin rezultate dupa 5 saptamani abia atunci luati noul tratament.
3 Zolofturi pe zi, fara sa stiti cum va merge cu unul, e cam mult, da.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Exprimarea emoțiilor în scris ajută la reducerea stresului
  • Un studiu arată că oamenii au 27 de emoții
  • Emoții ca frica și iubirea nu sunt limitate la o singură regiune din creier
  • Înțelegerea emoțiilor: Când mai puțin este mai mult
  • Emoțiile bărbaților fluctuează la fel ca ale femeilor, fără a exista diferențe de gen sesizabile
  • Adulții greșesc adesea când evaluează emoțiile copiilor, indică un nou studiu
  • Cum sunt procesate emoțiile în timpul somnului
  •