Sunt foarte confuza si speriata... sunt insarcinata?

07-01-2014
elenasta94
Nu este medic/terapeut
elenasta94
Acum o luna jumatate am avut contact sexual neprotejat dar fara ca persoana sa isi dea drumul in mine (ma scuzati ca vb asa ). am facut 2 teste de sarcina cu 5 zile inainte de menstruatie si au iesit negative, menstruatia a fost normala dar totusi sunt foarte speriata am stari de voma si m-am ingrasat. Mentionez ca de 3 luni am avut primul contact sexual este posibil sa fie dereglare hormonala si sa ma ingras si sa imi creasca sani ?
Va rog sa ma lamuriti si pe mine ca nu stiu ce sa mai cred sunt foarte stresata :(. Multumesc
6 comentarii
0
07-01-2014, ora 23:39
Terapeut Denis Chiurtu
Psihologie, Bucuresti
Terapeut Denis Chiurtu
Nu este cazul să fii aşa speriată. Ar fi de folos să imi spui vărsta ca să pot evalua exact dacă este vorba de "explozia" hormonală a adolescenţei, pe seama căreia s-ar putea pune creşterea sânilor. Senzaţia de greaţă şi îngrăşarea s-ar putea sa aibe alte cauze. Dacă doreşti să transmiţi date cu caracter personal, cum este vârsta, te rog să dai clik pe numele meu de deasupra pozei. Oricum, până atunci, fii liniştită, nu este vorba de nici o sarcină, în mod cert
0
08-01-2014, ora 16:29
elenasta94
Nu este medic/terapeut
elenasta94
Si mai am si o alta problema ma dor ovarele ba stangul, ba dreptul si se lasa pe picior in jos plus de asta cand urinez ma ustura, urinez des si putin ce pot avea ?
0
08-01-2014, ora 21:25
Terapeut Denis Chiurtu
Psihologie, Bucuresti
Terapeut Denis Chiurtu
Mai este vorba deci şi de o infecţie cu un caracter mai extins. Este imperios necesar o consultatie de specialitate şi tratament cu antibiotic. Va rog incepeţi cu ginecologia. Fiecare amânare înseamnă suferinţa. Deasemenea vă rog să mă ţineţi la curent cu starea sănătăţii pentru a vă indruma următorii paşi
0
09-01-2014, ora 14:35
elenasta94
Nu este medic/terapeut
elenasta94
deci sa inteleg ca in mod sigur nu este vorba de nici o sarcina ? Da o sa va tin la curent. Multumesc frumos
0
09-01-2014, ora 19:18
Terapeut Denis Chiurtu
Psihologie, Bucuresti
Terapeut Denis Chiurtu
Sigur nu este o sarcină dar simptomele prezentate de dvs arată ca aveţi nişte probleme care trebuiesc rezolvate in primul rând ca să nu se extindă si apoi pentru viaţa şi confortul dumneavoastră.
0
18-01-2014, ora 00:01
elenasta94
Nu este medic/terapeut
elenasta94
Multumesc. Pentru linistea mea am mai facut un test care a iesit tot negativ.menstruatia a fost ok si acum sunt linistita
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  • Testele de sarcină
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •