sunt gravida?

03-12-2013
bibishor27
Nu este medic/terapeut
bibishor27
buna...ultima mentruatie am avut-o pe 3 noiembrie si s-a terminat p 8...pe 9 am avut contact neprotejat cu iubitul meu...Trebuia sa imi vina cm p 1 decembrie...ieri in prima zi de intarziere am facut un test care a iesit negativ..la fel si unul astazi si la fel...pot fi insarcinata?mentionez din nou ca ultimul contact sexual a fost acum 22 de zile...nu ar trebui sa iasa pozitiv daca as fi ramas insarcinata atunci?
5 comentarii
0
03-12-2013, ora 16:55
adirafa
Nu este medic/terapeut
adirafa
bibi

neprotejat inseamna ca a ejaculat in vagin??s-au ca a-ti facut fara prezervativ si a ejaculat in afara???este o diferenta intre ele 2 si atunci iti poti da seama daca ai vreo sansa sa ramai insarcinata.din cate spui tu CM a intarziat si ai facut si 2 teste de sarcina(astea sunt sigure asa ca este o sansa sa nu fii insarcinata)si sa ai doar o intarziere a CM...data viitoare cand mai faceti sex protejati-va si atunci nu mai stati cu acest stres de a ramane insarcinata(presupun ca ai o varsta destul de frageda).o zi faina!
0
03-12-2013, ora 17:37
bibishor27
Nu este medic/terapeut
bibishor27
am facut fara prezervativ dar a ejaculat in afara...
0
03-12-2013, ora 18:24
adirafa
Nu este medic/terapeut
adirafa
atunci clar nu ai cum sa fii insarcinata!!!ai doar CM intarziat si el probabil o sa iti vina zilele astea:)..numai bine.
0
03-12-2013, ora 19:31
bibishor27
Nu este medic/terapeut
bibishor27
ms mult...sper sa fie asa!!
0
04-12-2013, ora 23:11
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Nu toate fetele care o fac neprotejat raman insarcinate.
Am vazut la un documentar odata ca daca dupa contact sexual stai in cada cu apa atunci spermatozoizii cauta sa iasa in mediul acvatic(apa), deci este o metoda de prevenire a sarcinii.
Femeile usoare se spalau cu diferite substante acide care distrugeau spermatozoizii ca sa nu ramana gravide, dar acum exista multe feluri de protezare mai normale cum ar fi pilula de a doua zi si altele.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  • Testele de sarcină
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •