Tratament naturist pentru o stare de bine psihica, emotionala, linistire eficient? | Forumul Medical ROmedic

Tratament naturist pentru o stare de bine psihica, emotionala, linistire eficient?

29-05-2013
AlenTao
Nu este medic/terapeut
AlenTao
Buna ziua.Stiti cumva un tratament bun, dar nu foarte costisitor, eficient naturist pentru o stare de bine, o stare psihica buna, mai ales relaxare, alungarea ticurilor, obsesiilor, buna pentru sistemul nervos, sanatate psihica etc?Am incercat pana acum doar multivitamine si minerale +ginseng..Ma gandesc sa iau si ulei de lavanda.Mentionez ceva important, uitasem, ceva, iau tratament medicamentos impotriva TOC, depresiei, fobiilor etc.Ce produse imi recomandati?

Va multumesc foarte mult

Respect si sanatate!
5 comentarii
0
30-05-2013, ora 08:23
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
NIMIC...urmeaza-ti tratamentul prescris
NU le amesteca, dupa "ureche"...
unele scad tensiunea ex.calmepam-ul..si s-ar putea sa-ti faca rau
sanatate maxima

si
sigur ai mai scris..
0
30-05-2013, ora 20:25
AlenTao
Nu este medic/terapeut
AlenTao
Buna seara.Nu ma refeream la calmepam ci la cele naturiste(nu stiu despre calmepam) de la companii traditionale, eventual ceaiuri, tincturi, extract din plante.Am vazut ca unii medici recomanda terapiile complementare.Ma mai gandesc.Zi buna
hmmm:D
0
30-05-2013, ora 20:28
AlenTao
Nu este medic/terapeut
AlenTao
Am uitat sa spun, ca, tratamentul psihiatric mai degraba e aducator de reactii adverse, luare in greutate etc.Decat sa faca bine mai mult face rau.Nu prea mai am incredere in pastilele psihiatrilor de la o vreme.Inainte da.Ma bazez pe naturiste si pe psihoterapie(normala si ortodoxa)
0
08-06-2013, ora 13:36
bluangel
Nu este medic/terapeut
bluangel
geentager, Tinctura sau ceaiul de TALPA GASTII ESTE ABSOLUT FENOMENAL, poti lua in combinatie cu paducel, talpa gastii se gaseste in zonele paduroase, poate fi achizitonata de la plafar si nu e scumpa, poti citi despre ea pe internet, este indicata ca si tonic nervos, eu am folosit si este ok.
0
29-05-2020, ora 15:18
Terapeut Spanu Elena
Medicina naturista, complementara, alternativa, Bucuresti
Terapeut Spanu Elena
Buna ziua.
Da exista tratamente naturiste cu rezultate foarte bune. Daca luati alte medicamente trebuie luate la o diferenta de 1 ora fata de medicamentele prescrise. Va recomanda si o biorezonanta la cabinet Lacrima Naturii unde se vede cauza si primiti tratamentul personalizat pentru problema cu care va confruntati. Apelati cu incredere.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.