tulburari sexuale in urma unei depresii

23-08-2010
vallentin
Nu este medic/terapeut
vallentin
salutari! am si eu o problema: am 23 ani si am suferit o depresie, fiind diagnosticat cu tulburare obsesiv compulsiva. sunt in tratament cu multe antidepresive(zoloft, anafranil, olanzapina), ma simt bine in urma tratamentului numai ca am probleme in viata de cuplu:nu pot ejacula iar erectia este slaba. mentionez ca inainte aveam o viata sexuala activa fara probleme. Intrebarea mea este: aceste tulburari sexuale vor disparea dupa tratament sau vor persista si dupa ce voi termina cu tratamentul? ma ingrijoreaza! multumesc!
4 comentarii
0
26-08-2010, ora 23:23
DrT
Nu este medic/terapeut
DrT
Nici o grija cu aceste manifestari mai putin placute, ele vor dispare dupa tratament si chiar si in timpul tratamentului se vor ameliora, deci fa in continuare tratamentul si va fi mai bine in timp.
0
17-09-2010, ora 15:08
brun3tyka
Nu este medic/terapeut
brun3tyka
buan si eu am o problema mi sa spus ca am spasmofilie dar de fiecare data cand ma culc cu prietenul meu iin timpul orgasmului ma ia niste intepaturi al inima si incepe sa imi bata si nu ami pot respira pot sa patesc ceva ???? mi- e frica sa ma mai culc cu el de frica sa nu fac ceva...ajutati-ma va multumesc
0
19-09-2010, ora 23:27
DrT
Nu este medic/terapeut
DrT
@brun3tyka: reduceti stress-ul, poate un preludiu mai lung si o relaxare corepsunzatoare va ameliora situatia.
0
22-09-2010, ora 16:27
brun3tyka
Nu este medic/terapeut
brun3tyka
nu stiuce sa cred...este nevoie de un control la medic.la inima mi-am facut de trei ori si mi sa spus ca nu am nimci al nimia...tocmai deata mi-e frica sa nu fac ceva cand vad cum ma inteapa
Adaugă un comentariu / răspuns

 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.