un singur rinichi si imporsibilitate de a urina

08-07-2011
Natalia14
Nu este medic/terapeut
Natalia14
salut, este vorba de tatl meu si vreau sami explicati daca e normal faptul i-a fost inlaturat acum o luna si jumatate un rinichi, acum are numai rinichiul sting, dar dupa ce a trecut ecografia i sa comunicat ca si rinichiul asta este marit si ii este schimbata forma, este normal asta?, iar acuma dupa masa are probleme cu viceul, nu se poate urina, si are dureri foate mari... imi poate da cineva vreun sfat, recomandare, va rog frumos...multumesc anticipat
5 comentarii
0
08-07-2011, ora 22:31
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
daca nu poate urina, mergeti de urgenta la spital, poate face blocaj renal.
0
09-07-2011, ora 08:35
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Dupa scoaterea unui rinichi, cel ramas este normal sa creasca in mod compensatoriu. Nu este normal sa aiba dureri la urinare.
0
22-11-2011, ora 15:33
Natalia14
Nu este medic/terapeut
Natalia14
Buna ziua, da, acum jumatate de an taticului meu i-a fost inlaturat un rinichi, iar acum doua luni i s-a depistat un chist renal, permanent are dureri (zice ca il frige) ne poate da cineva vreo recomasndare, consultatie cum se poate de tratat, a dat analiza singelui ureea este marita 119...
0
22-11-2011, ora 16:06
Natalia14
Nu este medic/terapeut
Natalia14
astazi a trecut si examinul ecografic si i s-a spus ca chistul renal este mai mare si e plin cu lichid... ne poate da cineva vreun sfat, multumim aticipat...
0
22-11-2011, ora 16:12
Natalia14
Nu este medic/terapeut
Natalia14
Care este cauza aparitiei chisturilor renale si ce trebue de facut pentru a evita aparitia lor? tratament?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Obiceiuri nocive pentru rinichi și cum îți poți proteja rinichii
  • Verificarea rinichilor - analize, teste și investigații (explicare rezultate rinichi)
  •