vedere in ceata
buna ziua, lucrez in agricultura si acum 3 zile eram la munca tundeam copaci si mi-a cazut o creanga in ochiul stang, am fost la urgenta si mi-au spus ca nu e nimic grav ca este corneea un pic zgariata si mi-au dat tratament, o crema si picaturi, a doua zi m-am dus la munca purtand ochelari de protectie, am stat decat jumatate de zi pt ca ochiul sa inflamat si m-am dus din nou la doctor aceeasi problema.Zgarietura nu o mai am dar vad in ceata, este posibil sa raman asa sau imi trece??MULTUMESC
1 comentarii
Buna ziua! Afectiunile corneene se manifesta cu vedere " in ceata". Dupa o eroziune corneana poate apare o keratita; tratamentul este stabilit de catre medicul examinator; numai bine
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 5o multime de simpome si nici un raspuns
- 6Cerculete colorate... la fiecare 2-3 luni de obicei cand ma trezesc incep sa vad mai rau
- 5simt durere in partea dreapta a capului, cand ma uit in zare am impresia ca vad niste pete
- 5am miopie, vad ca niste fire de par...
- 5Imagini multiplicate
- 4pierdere vedere la trezire cca 5 minute
- 4pielita sau grasime in zona alba a ochiului
- 7va rog urgent o parere despre ce poate fi !
- 4de la o vreme mi se impaienjeneaza ochii
- 2sinuzita- tulburari vedere
- 2vedere neclara
- 12tremura imaginea pe ochiul stang dar nu si ochiul.
- 3Durere foarte mare cand ma uit la ceva de aproape
- 2vad in ceata dupa cateva ore
- 4s-a ingustat vederea uitandu-ma la laptop... Ce poate fi?
- 2Vedere incetosata
- 2Vedere neclară
- 3trombocite mari
- 0Văd un cerc de culoare galbena
- 1Privire in jos, nimeni nu- mi raspunde
Mai multe informații despre: tulburarile de vedere
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: