Vreau sa-i arat ca o iubesc, nu am mai vazut-o de aproape o luna, mie dor de ea. Ce sa fac?

38 comentarii 1 2
0
20-07-2011, ora 13:58
AndreeaSaby
Nu este medic/terapeut
AndreeaSaby
Buna ziua Cris-Lia iti multumesc pentru cuvintele tale frumoase, intr-adevar sa stii ca toti de aici m-ati ajutat cu un sfat pe care l-am primit la timpul porivit si momentul potrivit.Mi-am cam dat seama unde am gresit si inafara faptului ca tipam la el sau ne certam asa mari greseli nu prea au fost poate din cauza faptului ca a vazut ca-l iubesc enorm si-a cam luat-o in cap..dar stii tu..cum ii dai asa ii si poti lua inapoi si cam asa am sa fac.cu toate ca il iubesc si este sufletul meu omul acesta fara suflet, am sa-i mai dau o sansa pentru ca merita sa lupt pentru casnicia mea si apropo..m-a sunat azi un prieten de a lui intrebandu-ma ce fac (pus la cale de el)Ma doare ca nu e barbat sa-si asume responsabilitatea greselii lui, intai ma cauta prietenii apoi in ultimul moment El.
Am vrut sa par si chiar am parut indiferenta la telefon, i-am zis ca nu ma mai intereseaza si daca asa a vrut, asa are nu vreau sa-l mai iert.Cu siguranta ii zice si atunci o sa ma caute vinovatu dar 1 saptamana, chiar 2 mai stau la ai mei pentru ca sunt hotarata sa-i dau o lectie, nush cat de clar va percepe el lucrul acesta dar incerc pentru ultima data.Te pup Cris-Lia si Dumnezeu sa va binecuvanteze, sa ne fereasca de rele
0
20-07-2011, ora 15:49
CRIS_LIA
Nu este medic/terapeut
CRIS_LIA
Andree, stii bn ca barbatii sunt diferiti fata de noi, niciodata nu pot fi in pielea noastra, Eu mi am dat seama ca esti o fata inteligenta si a venit timpul sa faci o schimbare cu tine si de aici vei vedea ca situatia asta o vei depasi.Nu faci treaba bn cu cearta si scndaluri, barbatilor nu le place, cand e o problema treb sa ti folosesti mintea si cumpatarea, sa gasesti mereu momentul cand sa i spui cu calmitate ceea ce te deranjeazaPt cateva zile n o sa pot vb cu tn, merg in concediu cu familia si nu am posibilitatea de a avea internet.Cand ma inntorc iti dau de stire.
0
20-07-2011, ora 18:43
CRIS_LIA
Nu este medic/terapeut
CRIS_LIA
daca ti face placere lasa mi id ul de mes, lory mi a zis ca e ceva in neregula cu cel care i l ai lasat, probabil era ceva gresit, verifica te rog..
0
23-07-2011, ora 20:31
AndreeaSaby
Nu este medic/terapeut
AndreeaSaby
Revin cu o alta stire..Acum nu stiu daca nu cumva e imaginatia mea bogata sau chiar asa este..Am o amica care ne intalnim foarte f rar si e genul de femeie care si-ar vinde si parintii pentru ceva banuti..inainte ma sfatuia si ma incuraja sa dau divort ca nu e pentru mn si asa o sa-mi faca mereu..acum de la un timp mai vb pe mess si mi-a zis de curand ca se intalneste cu un barbat care se numeste exact ca al meu(nu numai un caine e scurt de coada)stiu dar sunt cateva aspecte care mi-au dat de gandit..adica imi zice ca se intalneste cu tipul respectiv ca i-a facut cadou de ziua ei o partida de sex, mi-a spus si ca tipul are deja pe cineva dar scartaie intre ei..Am intrbat-o de ce face asta stiind ca omul acela are un suflet care il iubeste..mi-a raspuns ca nu o deranjeaza si oricum intre respectivii relatia scartaie..mia zis si ca nu e X al meu ca e altul si ca al meu nu e genul ei..acuma nush pentru ca ea s-ar vinde si pe un pachet de tigari..mai nou in ultimele 2 zile nu prea se mai tine de vorba cu mine asa cum facea inainte..am sunat-o aseara mi-a zis ca e in parc cu o colega pe care o stiu si eu..mai tarziu a intrat respectiva colega pe messenger si am intrebat-o cum a fost in parc.Mi-a zos scurt si la obiect BINE si atat.Ma gandesc ca o curvulita de asta(scuzati limbajul) ar fi in stare sa destrame o casnicie..I-am zis azi ca am fost in Carrefour cu fiul meu si i-am cumparact cateva hainute (tatsau e ocupat cu altele) exact asa i-am zis si mia zis inapoi..CAUTA-I ALT TATIC.Ce pot intelege sau ce safturi imi dati?cum as putea sa aflu daca nu cumva ticaloasa asta nu se poate opri din josnicie?
0
23-07-2011, ora 22:57
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
andreea trebuie sa stii ca cea mai buna prietena te poate sapa pe la spate
Asta nu e prietena daca iti spune sa cauti un alt tatic! Singura modalitate e sa o urmaresti pe ea si sa vezi daca nu cumva e chiar sotul tau
Genul asta de femei sant in stare de orice
0
24-07-2011, ora 02:18
AndreeaSaby
Nu este medic/terapeut
AndreeaSaby
Buna Lory tocmai de asta ma tem si eu si sincer nu stiu cum as putea sa o urmaresc, chiar sunt in ceata totala nu am primit nici un telefon de la 'fidelul meu sot'se pare ca nu prea il doare, poate face asta din orgoliu(faptul ca nu suna) dar ma gandesc ca nu cumva aceasta josnica femeie sa fie ea cauza problemelor mele..acuma nush ce sa mai zis..as putea sa-mi refac viata pentru ca sunt tanara chiar am cunoscut pe cineva print-o prietena si acel cineva ma tot invita la sucuri insa eu tot refuz si am ajuns sa ma gandesc ca sunt proasta..altu'isi face viata si eu stau ca proasta si nu pot dormi noaptea dupa cum se vede si ora la care postez acest mesaj, insa eu pe el il iubesc si nu vreau sa- l insel...nu stiu ce sa fac..help:((((
0
24-07-2011, ora 05:24
AndreeaSaby
Nu este medic/terapeut
AndreeaSaby
pffff e 5:23 si eu ink nu am adormit.cu siguranta astazi nu mai uit si merg la farmacie sa intreb daca pot cumpara cateva somnifere fara reteta?sau ceva sa ma adoarma?am 1 saptamana si cateva zile de cand nu am dormit noaptea...ma simt tot mai obosita.damn
0
03-08-2011, ora 09:42
CRIS_LIA
Nu este medic/terapeut
CRIS_LIA
Buna Andreea sa iesi cu un amic la un suc nu inseamna tradare, sa ti faci prieteni noi e o idee buna, incearca si iesi din negura in care esti intrata, incearca si fa ti fiecare zi cum simti tu mai bn pt tn si copilul tau. Spui ca l iubesti dar el iti impartaseste aceleasi sentimente? nu vezi ca te a lasat pe ultimul loc ? nu traim acum 50 de ani cand nevasta are numai indatoriri iat barbatul numai drepturi, gata cu supunerea asta datorita dragostei ce i porti, esti sclava lui?
lasa sa treaca timpul, dar nu stand intre 4 pereti asteptand o minune, iesi in lume, nu esti singura l ai pe fiul tau, cunoaste oameni noi, lasa trecutul in urma. Apropozito de acea amica las o departe de viata ta, ea e doar o victima iar tu esti o femeie decenta, da dovada de inteligenta si mult tact
Evita ce ti face rau si gaseste ti linistea interioara, astea sunt vremurile in care traim.Mi ar face placere sa vb in privat daca vrei bineinteles
Adaugă un comentariu / răspuns
38 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul