Xeplion 150 mg pentru o anumita greutate corporala

17-02-2021
Utilizator_183527
Nu este medic/terapeut
Utilizator_183527
Bună ziua! Știe cineva dacă pot lua Xeplion 150 mg, având în vedere că am în jur de 87 de kg? Eu știu că dozele se dau în funcție de greutatea corporala. Eu deocamdată iau Xeplion de 100 mg. Iau aceasta doză de aproximativ 4 ani și aveam cam aceeași greutate când am început tratamentul. Vreau să cresc doza pentru că am început să nu mă mai simt bine la doza actuală, însă nu știu în ce interval de greutate corporală mă încadrez. Nu e bine nici sa iau doze prea mari, mai ales la limită. Eu cred că ar trebui să mi se schimbe tratamentul și singura opțiune ar fi Abilify Maintena, pentru ca eu am ulcer gastric și nu pot lua pastile orale. As vrea un răspuns de la un medic care știe foarte bine dozajul în funcție de greutate. Nu am încredere în medicul meu la partea asta, deoarece am observat ca el prescrie doze prea mari, și de treabuie, și de nu.
1 comentarii
0
20-02-2021, ora 19:11
Utilizator_183527
Nu este medic/terapeut
Utilizator_183527
Deci, nu știe chiar nimeni? :/ :(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul