As dori si eu daca se poate o dieta

12-04-2007
AncutzaPiticutza
Nu este medic/terapeut
AncutzaPiticutza
Buna ziua!Ma numesc Anca, am 21 de ani, 1.58 si 57 de kg :(...As dori sa slabesc sa ajung si eu macar la 52 de kg...mentionez faptul ca merg la sala de 3 ori pe saptamana si imi petrec acolo pe putin 3 ore...Daca se poate Doamna doctor Craciun Anca sa ma ajutati v-as fi recunoscatoare!Am incercat cura aceea disociata pe care a tinut-o si Teo am slabit 1-2 kg dar avand in vedere programul de la facultate...nu am reusit sa o tin prea mult!!!Va rog din tot sufletul sa imi faceti si mie un program de slabit, o dieta!Va multumesc anticipat!
2 comentarii
0
04-05-2007, ora 00:00
viory@
Nu este medic/terapeut
viory@
Buna Ancuta ma numesc Viorica si am tinut o cura de slabire dar este umpic cam drastica zic eu eu am slabit 4 Kg intr-o saptamana data o vrei ti-o trimit astept raspuns pa
0
26-02-2022, ora 14:01
AlinaM1981
Identitate neconfirmată
AlinaM1981
Buna Anca.

Este vorba de echilibru, de a manca sanatos si de a te hidrata suficient. Nici prea multa sala nu este buna daca nu iti iei caloriile necesare. Daca mananci mai putin decat rata ta metabolica bazala, nu slabesti, doar iti incetinesti organismul si in timp vei acumula kilograme. Pe internet sunt multe calculatoare pentru acest indice si multe aplicatii care calculeaza caloriile si compozitia mancarii (proteine, carbohidrati, grasimi). Vezi cat trebuie minim sa mananci, ia in calcul si caloriile consumate prin miscare, hidrateaza-te minim 2 litri de apa si eu zic ca o sa vezi schimbari. Nu cauta diete, cauta un stil de viata sanatos pe care sa il tii toata viata.

Zi frumosa si cu spor!
Alina
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.