Durere de cap de aproximativ 2 luni

15-11-2018
Oana-Maria
Nu este medic/terapeut
Oana-Maria
Bună seara! Am 20 de ani și de aproximativ 2 luni am dureri de cap ce pleacă din spre ceafa in mod special spre partea dreapta a capului dar sunt prezente și dureri in tâmple, amețeli frecvente și greață iar ce mă îngrijorează este că de 4 zile am ochii foarte grei și îmi este afectată vederea. Am consultat un ORL ist și totul a ieșit ok plus analize unde au ieșit doar leucocitele puțin mari 14.35 mai exact. Eu am făcut un RMN cerebral acum 6 luni de zile, care a ieșit foarte bun! Doar prezenta unui chist pe glanda pineală dar am înțeles că nu ar trebui să dea vreo reactie. Mă puteți sfătui va rog, daca considerați că este necesar repetarea RMN ului, sau exista posibilitatea ca în 6 luni să apară vreo formațiune cum ar fi anevrisme etc? Ce ar trebui sa fac sau ce consult de specialitate sa mai urmez ?
3 comentarii
0
15-11-2018, ora 12:00
Dr. Adrian Barna
Medicina generala, Sibiu
Dr. Adrian Barna
Bună ziua. Se pare că aveți ceea ce se cheamă „nevralgia Arnold”. Căutați un maseur bun sau un osteopat, înarmați-vă cu puțină răbdare că prin terapie manuală, fără medicamente, trece cam în 4-6 săptămâni.
0
15-11-2018, ora 12:54
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Consult recent neurolog.
0
15-11-2018, ora 13:10
Oana-Maria
Nu este medic/terapeut
Oana-Maria
Am fost la neurologie și mi s-a dat naldorex 10 zile și diagnostic de sindrom migrenos agravat dar pe mine durerea nu mă lăsa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.