Pareri despre efectul medicamentelor si revenirea starilor | Forumul Medical ROmedic

Pareri despre efectul medicamentelor si revenirea starilor

08-01-2024
CMI
Nu este medic/terapeut
CMI
buna ziua, in urma cu 4 ani aproape am avut parte de un soc care m-a marcat. la momentul respectiv am facut un atatc de panica, dupa care am fost ok. la cateva zile a inceput chinul. nu mai puteam sa doam nici ziua nici noaptea, sa mananc, sa ma concentrez, plangeam intru-una si spuneam numai lucruri ciudate.aveam senzatia k niciodata nu ma voi mai face bine si k lumea mea s-a sfarsit k sotul nu ma iubeste si k o sa ma lase k eu sunt asa. am mers la un medic psihiatru si mi-a prescris anxiar si cipralex. incet incet mi-am revenit.am urmat tratamentul 9 luni de zile. totul bnn si frumos pana cnd am avut iar parte de neplaceri in viata mea si iar am cazut in patima medicamentelor. si am repetat asa pana cum la al 4 lea episod. acm iar... dupa o cearta mai aprinsa cu cineva am luat-o razna iar. am palpitatii, simt k frige carnea pe spatele si ceafa mea, stari de voma dar nu vomit, diaree(ma scuzati), si stari de frica, de neliniste. am inceput iar sa iau cipralex si anxiar de 5 zile astazi si parca nu trec.adik ma si linistesc dar ma mai si ia.in special dimineata.ma trezesc brusc si cu palpitatii si stari de frica si nu pot adormi la loc.
pareri de la voi pot primii si eu va rog?
1 comentarii
0
08-01-2024, ora 14:24
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna.
Trebuie sa aveti rabdare cu tratamentul 2-4 saptamani sa isi faca efectul.
De ce intrerupeti daca ati avut atatea episoade? Nu se mai intrerupe tratamentul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul