aritmie
Am extrasistole ventriculare de 3 ani. Nu gasesc nici un tratament potrivit. Inima este sanatoasa., am ecocardiograma buna. Extrasistolele sunt facute dupa o sperietura suferita in urma cu trei ani. Va rog da-ti-mi un raspuns, am umblat la foarte multi medici si am luat toate betablocantele posibile fara un rezultat. Va multumesc!
2 comentarii
Intreaba-ti medicul daca poti lua un blocant de calciu(verapamil) sau un blocant de sodiu(Amiodarona)
am luat verapamil si mia fost f rau.am mai incercat ;sotalol, nebilet, metropolol, betalok, propafenona, mexitil, plus aspacardin extraveral, cred ca am omis cateva si in loc de bine ma simteam mai rau.medicii dau din umeri.nu gasesc o explicatie.va rog din suflet ajutati-ma.am facut si holter la care masuratorile imi ies f, f, rau.va multumesc.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4aritmie?
- 2hipertensiune arteriala ii, aritmie extrasistolica v
- 3ritm cardiac neregulat - va rog sa imi raspundeti
- 4Aritmie extrasistolica
- 2Aritmie sinusala respiratorie si suflu sistolic BRDI
- 4aritmie subventriculara - va rog sa ma ajutati
- 32extrasistole? aritmii?
- 2Am aritmie si am avut si tensiune mare. Ce tratament ar trebui sa iau?
- 1Efecte PREDNISON
- 8Am facut preinfarct?
- 7aritmie
- 0Aritmie sistolica?
- 1TPSV - Simt ca nu-mi pot controla emotiile
- 0Aritmie sinusala
- 1Aritmie - 11.000 de extrasistole / 24h
- 1Aritmii si ameteli
- 1Aritmii
- 1Intreruperi bradicardie
- 1Renunțare amiodarona
Mai multe informații despre: Aritmia
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: