Nu stiu ce sa fac
Buna tuturor,
Am si eu nevoie de ajutorul vostru... am 20 de ani si de aproape 3 ani am o relatie cu o fata, la inceput erau toate bune si frumoase, dupa un an de relatie ne-am mutat impreuna totul a fost ok, dar de anul acesta mai exact in luna mai am simtito ca sa racit fata de mine si am intrebato ce sa intamplat...si mi-a zis ca nu mai simte ce simtea fata de mine ca nu ma mai iubeste si ca vrea o pauza... bun am acceptat si m-am mutat la sora mea pentru o perioada...in tot timpul acesta ea a cunoscut pe cineva cu care a avut o aventura...Dupa acea perioada si-a dat seama ca inca simte ceva pentru mine si ne-am impacat...totul a fost super ok ne intelegeam in toate privintele eram foarte dragastosi unul cu celalat... Eu de doua saptamani sunt in Germania la munca urmeaza ca abea de craciun sa ma intorc in Romania...si de 3-4 zile iar a inceput sa fie rece cu mine...si am intrebato ce se intampla...si mi-a zis iar ca nu mai simte nimic pentru mine si ca nu vrea sa stea cu mine din mila ca nu vrea sa ma insele si ca nu mai vrea sa mai continuam asa pentru ca o sa ne distrugem unul pe celalalt...nu stiu ce sa mai fac, o iubesc nespus de mult si mi-ar fi foarte greu fara ea. De craciun vroiam sa o cer de sotie...acum totul sa dus... e posibil asa ca de pe o saptaman pe alta sa nu mai simti nimic pentru o persoana ?
Sa fi cunoscut pe altcineva?
Va multumesc.
Am si eu nevoie de ajutorul vostru... am 20 de ani si de aproape 3 ani am o relatie cu o fata, la inceput erau toate bune si frumoase, dupa un an de relatie ne-am mutat impreuna totul a fost ok, dar de anul acesta mai exact in luna mai am simtito ca sa racit fata de mine si am intrebato ce sa intamplat...si mi-a zis ca nu mai simte ce simtea fata de mine ca nu ma mai iubeste si ca vrea o pauza... bun am acceptat si m-am mutat la sora mea pentru o perioada...in tot timpul acesta ea a cunoscut pe cineva cu care a avut o aventura...Dupa acea perioada si-a dat seama ca inca simte ceva pentru mine si ne-am impacat...totul a fost super ok ne intelegeam in toate privintele eram foarte dragastosi unul cu celalat... Eu de doua saptamani sunt in Germania la munca urmeaza ca abea de craciun sa ma intorc in Romania...si de 3-4 zile iar a inceput sa fie rece cu mine...si am intrebato ce se intampla...si mi-a zis iar ca nu mai simte nimic pentru mine si ca nu vrea sa stea cu mine din mila ca nu vrea sa ma insele si ca nu mai vrea sa mai continuam asa pentru ca o sa ne distrugem unul pe celalalt...nu stiu ce sa mai fac, o iubesc nespus de mult si mi-ar fi foarte greu fara ea. De craciun vroiam sa o cer de sotie...acum totul sa dus... e posibil asa ca de pe o saptaman pe alta sa nu mai simti nimic pentru o persoana ?
Sa fi cunoscut pe altcineva?
Va multumesc.
3 comentarii
O relatie este asemeni noua, ceva viu. E in schimbare sau mai bine spus, este intr-o continua transformare. Uneori raspunsurile vin odata cu trecerea timpului si deseori le gasim dupa ce ne intelegem mai bine pe noi insine, defindinu-ne ce inseamna de fapt impreuna si separat.
Toate bune.
Toate bune.
Tomi25..bine ca s-a intimplat acum si mai dureros ar fi fost pentru tine sa afli dupa casatorie.Inteleg ca ai iertat o data destul sa iti dai seama ca nu merita sa iti pierzi timpul gindindu-te.V a trece si va veni si zile fericite pentru tine.De asta sa fii sigur stii cum se zice si asa este CUI PE CUI SE SCOATE.Sanatate si ginduri bune.
multumesc frumos pentru raspunsuri...acum am realizat cat de frumoasa e viata si ca merita traita fara regrete...
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 36vreau sa-l uit. Sfaturi!
- 6Am nevoie de ajutorul unui psiholog.
- 3Sunt gelos pe prietena mea
- 10obsesie psihica ?
- 4Ce se intampla cu sotul meu?
- 4casnicie... sau nu
- 1Dupa 2 ani de casnicie suntem in pragul divortului
- 34Iubirea ca necesitate bilogica
- 38Ajutati-ma sa ma decid. Ma simt manipulata si stoarsa de bani de el
- 9sa accept sau nu?
- 15Am nevoie de niste sfaturi!
- 6E o situatie oribila...deja nu mai suport.
- 1nu ma mai iubeste
- 8Relatia perfecta se destrama..
- 14M-am indragostit de ea..si a plecat la facultate..
- 24de ce inca il mai iubesc?
- 10nu stie cum ma iubeste
- 9m.am indragostit de o femeie mai in varsta
- 8Cum sa-l recuceresc?
- 18Ajutor! Vorbeşte doar de suicid!
Mai multe informații despre: Relatia de cuplu
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
