m.am indragostit de o femeie mai in varsta

02-03-2015
treiaru
Nu este medic/terapeut
treiaru
Buna seara, imi ce scuze daca postez gresit dar sunt foarte tulburat, deoarece de 6 luni de zile am o relatie de iubire cu o femeie de 45 de ani(eu avand 23 de ani). O iubesc muult ma iubeste la fel de mult, ne intelegem foarte bine dar parintii mei nu accepta asemenea lucru. M.au facut in fel si chip crezand ca o sa renunt la ea dar nu a fost asa. Adica m.au facut sa ma gandesc serios sa ma rup de ei sa ma mut la ea. Ce parere aveti? Va multumesc!
9 comentarii
0
02-03-2015, ora 15:58
resu
Nu este medic/terapeut
resu
Nu zic peste 20 ani, peste 10 ani vei vedea o diferenta colosala,...si o vei arunca precum o carpa, atat pt tine ea e o fantexie, cum de altfel si tu pt ea esti o fantezie datorita diferentei de varsta
0
03-03-2015, ora 18:55
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ treiaru

Te-ai casatori cu ea si te-ai muta la ea pentru toata viata ?...
0
17-03-2015, ora 09:27
SoniaIonescu
Identitate neconfirmată
SoniaIonescu
Buna ziua!
Incercati sa analizati cat de obiectiv puteti situatia: ceea ce simtiti acum, ce va propuneti pentru urmatoarea perioada, simtiti ca este momentul sa incepeti o relatie de convietuire si va doriti acest lucru. Este un cliseu clasic: relatiile cu femei mai in varsta sunt sortite esecului. Nimeni nu poate hotara acest lucru. O etapa de maturizare presupune desprinderea de "cuibul familiei" si asumarea propriilor decizii, iar ingrijorarile, temerile si convingerile parintilor, in final sunt aspecte ce tin de ei si nu de persoana noastra.
Numai bine,
Psiholog Sonia Ionescu
0
27-03-2015, ora 14:05
katy_p
Nu este medic/terapeut
katy_p
Parerea mea este ca acea femeie are ceva probleme de nivel psihic, cauta ceva ce nu a gasit pe perioada tineretii.
Ar trebui sa iti cauti totusi o fata mai apropiata de varsta ta pentru ca viitorul e incert cu actuala.
0
27-03-2015, ora 16:29
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
In cazul asta nu putem decat sa-ti uram un traditional.. 'Sa-ti traiasca !' !






:)
0
27-03-2015, ora 16:32
katy_p
Nu este medic/terapeut
katy_p
Steve, ar trebui sa-si faca si o pensie privata facultativa, ca mai are putin pana iese si cam nasol ca s-au cam terminat fondurile de pensii :)).
0
01-04-2015, ora 08:44
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Acest barbat si aceasta femeie s-au cunoscut, si traiesc in prezent. Fiecare a gasit la celalat ceva ce ii lipseste, dar daca vor gasi ceva compatibilitati ramane de vazut. Unii ar spune "traieste clipa".
Psiholog Stefan Liviu
0
01-04-2015, ora 12:25
katy_p
Nu este medic/terapeut
katy_p
Traiesti clipa si dupa un timp iti pare rau ca l-ai pierdut degeaba...
0
01-04-2015, ora 22:51
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Cand ai pierdut ceva, un inel de exemplu, il cauti. Cu afectiunea de ce nu ar fi la fel?
Psiholog Liviu Stefan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul