sa accept sau nu?

26-12-2011
utilizator_106712
Nu este medic/terapeut
utilizator_106712
am avut acum aprox un 1 de zile un iubit...ne-am despartit... dupa care am ramas amici cu beneficii adik doar sex.. lui ii place f mult corpul meu. la inceput eram de acord sincera sa fiu era ok dar acum ma gandesc k as fi doar un obiect... ma intalnesc cu el doar cand are nevoie.. am 18 ani el 22. ideea e k nu mai am va asa mare bucurie sa fac ceva cu el... vorbim orice si destul de des..dar e aiurea. mi-as dori sa-l pot recuceri dar nu stiu cum, , , , ce ar trebui sa fac? adik stiu k ar trebui sa vb cu el si sa-i zic ce nu-mi place si sa trec peste dar eu vreau o alta cale..ma intelegeti cat de cat?
9 comentarii
0
26-12-2011, ora 08:50
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
".amici cu beneficii." Are prietena ?
0
26-12-2011, ora 09:43
Dr. Costin George Adrian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Costin George Adrian
Din ce scrii inteleg ca "beneficiul" lui e sa faca sex cu tine cand are chef. Nu inteleg care e beneficiul tau, cata vreme iti doresti o relatie. Inteleg ca esti legata cumva de el, probabil il iubesti si nu ai vrea sa il pierzi dar, in acelasi timp, nu iti place sa fii tratata doar ca un obiect sexual. Ai 18 ani, ai tot timpul sa traiesti, sa iubesti si sa fii respectata! Daca accepti de acum statutul de "gonflabila" asa vei ramane mereu pentru el sau altii. NU il vei putea recuceri decat fiind TU insati, respectandu-te si renuntand la o sintagma cretina care te injoseste ca femeie si ca om. Poti incerca sa discuti cu parintii tai sau cu o prietena buna, eventual mai in varsta dar care ar putea fi un model pentru tine.
0
26-12-2011, ora 11:04
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
ai scris, citez:
"am ramas amici cu beneficii adik doar sex"...
EU am inteles ca, pe undeva te-a obligat ( vezi? TU nu-ti mai doresti ASTA..nu, ?)...
- sa INTELEG CA,..te-a platit si ii esti "datoare"..iar ACUM,...NU mai stii CUM s-o scoti la capat cu el?????????

DACA e asa, vb. cu cineva: prietena, parinti..etc..DESI va fi f. greu, sa demonstrezi ASTA;
DACA NU e asa, scuze.DAR asa am inteles.
Craciun fericit!
0
27-12-2011, ora 15:44
the_eye
Nu este medic/terapeut
the_eye
@estera2

Nu, eu nu te inteleg. Vad ca ti-ai dat singura raspunsul - nu-ti face placere sa fii doar un obiect sexual si iti doresti de fapt o relatie cu el. Parerea mea este ca o femeie trebuie sa aiba mai multa stima de sine si sa nu se complaca intr-o astfel de situatie. Principiul pe care mergi este ca mai bine asa decat nimic. Este alegerea ta pana la urma!
0
03-01-2012, ora 18:40
utilizator_106712
Nu este medic/terapeut
utilizator_106712
nu are prietena..imi cer scuze k nu am mai intrat..si nu ma are cu cv la mana... eu am decis sa intrerup legatura cu el..
adik sa nu mai accept..aveti dreptate nu sunt doar un obiect sexual..am si eu o inima...
0
04-01-2012, ora 18:17
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
V-ati despartit dar : ii place foarte mult corpul tau, vorbiti orice si destul de des si nu are prietena.Nu e destul, poate ca e mai rece decat altadata, dar poate ca are probleme, motivul nu e alta femeie, alta relatie. Nu te inseala, nu se minte pe el, nu e un usuratic.Eu cred ca nu esti doar obiect sexual, ai intrat tu intr-o perioada mai proasta, si exagerezi un pic ; il interesezi, ii pasa de tine, astfel nu ti-ar cauta compania si nu ar cauta conversatie " destul de des " si inca esti un reper pentru el, un etalon, atunci cand priveste alte femei, vibreaza inca gandindu-se la tine ; altfel ar mai fi avut pe cineva daca era sa fii doar folosita pentru satisfactie sexuala. Nu te va inlocui decat atunci cand va apare alta mai buna ca tine, superioara tie. Si cred ca atunci iti va spune.Mai ai rabdare cu el, incearca sa-l intelegi si poate ca situatia se va schimba.
0
05-01-2012, ora 17:04
Dr. Costin George Adrian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Costin George Adrian
Singurul lucru pe care il ai de facut e sa ai o discutie serioasa cu el daca consideri ca te poti baza pe seriozitatea lui. Ar mai fi varianta sa mergeti impreuna la un psiholog si sa va consilieze legat de asteptarile pe care le aveti unul de la celalat. Frumusetea fizica este primul lucru pe care il pierd fetele si e pacat sa te trezesti singura pentru ca el apreciaza la tine in special fizicul si disponibilitatea de a fi cu el sexual. E vorba de respect si dragoste, lucruri fara de care nimeni nu cred ca poate sa se simpla implinit.
0
07-01-2012, ora 13:32
pufarin
Nu este medic/terapeut
pufarin
Estera 2... io zic din punctul meu de vedere sa nu ii mai dai ce are el nevoie adika de tine... atata timp cat el vede k se poate intoarce la tine si poate sa fac ce-a ce vrea el nu o sa-l ai langa tine nici cum... incearca sa fi mai rece putzin cu el si ai sa vezi schimbari ;) vezi u daka noi barbai nu primim prea multa atentie din partea voastra ne cam apasa treba asta ne doare ffff tare si suntem gelosi mai ales daka iubim pers respectiva :P io zic sa fi u pers ta nici de cum asa cum vrea el hop tzop hai. succes
0
10-01-2012, ora 02:00
gabriela iustina
Nu este medic/terapeut
gabriela iustina
draga mea nu esti un obiect de unica folosinta, este o persoana care te asteapta pe tn si care sa te pretuiasca, sa iei deciziile in viata corect ca mai tarziu sa nu iti para rau!k tipul asta(din ce ai spus tu)doar te va folosi de cateva ori si te va lasa..asa k fii tare!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici