Colon iritabil-simptome și tratament
Am fost diagnosticat, acum 4 ani, cu colon iritabil, în urma unei colonoscopii. Am urmat tratament cu spasmomen și meteospasmyl. De câteva zile, am dureri extrem de mari în partea stângă, sub coastă. Scaunul este normal, nu am sângerări, doar că se repetă de 3-4 ori pe zi, fiindcă am mereu senzația de defecație incompletă. Dar problema cea mai mare este persistența durerilor, care uneori devin aproape insuportabile. Știe cineva un medicament, un remediu, fie el și naturist, care poate duce la diminuarea durerilor? Mulțumesc.
4 comentarii
După căutari suplimentare, se zice că colonul iritabil poate să fie și din cauza lipsei Vitaminei D, deoarece acest sindrom se manifestă mai mult toamna, iarna din cauză că nu ne alimentăm coerent de la soare cu Vitamina D.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 68va rog... cine are aceleasi simptome sa ma ajute!
- 48de aproape doi ani ma lupt cu sindromul colonuliu iritabil
- 12Gama GT crescuta+colon iritabil
- 9ma inteapa ceva jos in partea dreapta niste intepaturi cate o data zici ca este o lama de cutit
- 6Colon iritabil
- 3Probleme digestive?
- 4Colon iritabil - diaree
- 2colon iritabil sau nu?
- 1cum sa tratam colonul iritabil
- 2Am Colon Iritabil
- 12Colon iritabil
- 1Colon Iritabil
- 2Amitripilina si xanax
- 0Bună seara sau Bună dimineața!
- 5Candida intestinala + Sindrom intestin iritabil
- 6Va rog ajutați mă cu un sfat... durere in partea dreapta, greață de la stomac și diaree
- 3Probleme digestive / Colon iritabil
- 2Colon iritabil - dureri, tratament
- 6Dureri de stomac din cauza gastritei
Mai multe informații despre: Colonul iritabil
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: