simptome premenstruale sau sarcina?
Buna.am si yo o intrebare...dar mai intai sa dau cateva detalii.
eu si prietenul meu am facut sex neprotejat pe 7 mart...mi-e treb sa-mi vina menstruatia azi si nu mi-a venit..am unele simptome cum ar fi dureri de burta, de cap...precizez k inafara de acestea nu am alte simptome cum ar fi greata...si nik altcv...si ink cv..perioada dintre menstruatii este de 25 de zile..credeti k st insarcinata sau st doar simptome premenstruale?credeti k ar treb sa imi fac un test...precizez k am doar 17 ani si nu imi doresc un copil acum...va multumesc
eu si prietenul meu am facut sex neprotejat pe 7 mart...mi-e treb sa-mi vina menstruatia azi si nu mi-a venit..am unele simptome cum ar fi dureri de burta, de cap...precizez k inafara de acestea nu am alte simptome cum ar fi greata...si nik altcv...si ink cv..perioada dintre menstruatii este de 25 de zile..credeti k st insarcinata sau st doar simptome premenstruale?credeti k ar treb sa imi fac un test...precizez k am doar 17 ani si nu imi doresc un copil acum...va multumesc
6 comentarii
1. Intarzieri de pana la 10 zile (chiar 2 saptamani, dupa unii) sunt considerate in limita normalului.
2. Daca menstruatia intarzie peste aceasta limita, inseamna ca e bine sa va faceti un test de sarcina si sa veniti la un consult.
2. Daca menstruatia intarzie peste aceasta limita, inseamna ca e bine sa va faceti un test de sarcina si sa veniti la un consult.
ce s-a mai intamplat intre timp?
ti-a venit ciclul?
eu cred ca da.bafta
ti-a venit ciclul?
eu cred ca da.bafta
ce s-a mai intamplat intre timp?
ti-a venit ciclul?
eu cred ca da.bafta
ti-a venit ciclul?
eu cred ca da.bafta
da...mi-a venit:):)mutumesc pt sustinere si intelegere
am si eu o intrebare..
nu mia venit mestruatia de 1 sapt (simptome nu am) doar dureri in zona ovarelor si tot ce mai cuprinde zona de jos
poate fi raceala la ovare sau sarcina? (mentionez k am avut un contact sexual neprotejat acum 2 sapt...si 1 sapt mia intarziat)
va multumesc
nu mia venit mestruatia de 1 sapt (simptome nu am) doar dureri in zona ovarelor si tot ce mai cuprinde zona de jos
poate fi raceala la ovare sau sarcina? (mentionez k am avut un contact sexual neprotejat acum 2 sapt...si 1 sapt mia intarziat)
va multumesc
Am si eu o problema...ma poate linisti cineva si pe mine? Am facut un avort pe 16 septembrie...:( si inka nu mi-a venit menstruatia:(.Oare am ramas din nou insarcinata? am facut sex dupa 2 saptamani protejat insa innainte de a folosi prezervativul, cateva minute ne-am jucat fara...insa el nu a ejaculat in mine.
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 6Sa fie oare insarcinata?
- 4cu vreo 5 zile inainte sa imi vina menstruatia am avut primul contact sexual... sunt gravida?
- 11o sa innebunesc din cauza atator intrebari :-<
- 3mi-e frica sa nu o fi lasat insarcinata!
- 14nu a ejculat in mine.pot ramane insarcinata?
- 4a ramas insarcinata, daca ia anticonceptionale?
- 3cum este posibil?oare am calculat gresit?
- 7poate ramane insarcinata?
- 3anticonceptionale si extract de marar = sarcina?
- 3posibila sarcina?
- 8Sex in timpul menstruatiei... sunt insarcinata?
- 3sa fie vorba de o sarcina?
- 6Exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata?
- 3cum aflu daca sunt gravida
- 1dureri groaznice de cap inainte de ciclu menstrual
- 4sarcina sau dereglare hormonala?
- 3Posibila sarcina?
- 11virgina insarcinata?!
- 3sex in a cincea zi de cliclu si prezervativul rupt
- 1Posibila sarcina ?
Mai multe informații despre: Sindromul premenstrual sunt insarcinata?
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
