acnee, nodulete
Fiul meu are, in urma unor 'cosuri' care nici nu au 'explodat' nici nu s-au retras total, niste nodulete. Am mers la dermato, deoarece, desi sunt in aceasta stare de cca jumatate de an, in urma cu o luna s-au inflamat si au devenit dureroase. I s-a dat ca tratament, unguent Diprogenta si antibiotic oral doxiciclin 12 buc. Nu l-au mai durut dar nici nu s-au resorbit. Dupa control a primit ca tratament mask plus si maskrym. In trebarea mea este- exista vreo metoda, tratament care sa ajute la 'topirea' nodulelor sau doar chirurgical? Va multumesc pentru raspuns!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2anti-androgen... imi doresc foarte mult sa scap de acnee
- 2Acneea - nu dispun de bani pentru experimente
- 5ovare polichistice, acnee deosebit de urata.. recomandare anticonceptionale
- 2ajutati-ma cu un sfat: am acnee de la 14 ani
- 8acneea dispare vreodata?
- 4acnee pe fata si spate.. stafilococ aureus
- 5Roacutanne sau nu impotriva cosurilor?
- 3tratament naturist pentru acnee
- 8Demodex Foliculorum + Stafilococ Alb Hemolitic
- 1stiti produse antiaccneice?
- 10Melleva 35 - acnee
- 6Probleme cu acneea; recomandare doctor dermatolog foarte bun
- 0Acnee cu ganglion umflat!
- 5De aproximativ un an ma confrunt cu o problema destul de neplacuta: semne si cosuri pe fese
- 1Acnee, o parere despre..
- 1Acnee recurenta
- 0Pete acnee
- 2Acnee
- 1A folosit cineva Nonacne pentru tratarea acneei?
Mai multe informații despre: acneea tratament pentru acnee
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: