acnee, nodulete
Fiul meu are, in urma unor 'cosuri' care nici nu au 'explodat' nici nu s-au retras total, niste nodulete. Am mers la dermato, deoarece, desi sunt in aceasta stare de cca jumatate de an, in urma cu o luna s-au inflamat si au devenit dureroase. I s-a dat ca tratament, unguent Diprogenta si antibiotic oral doxiciclin 12 buc. Nu l-au mai durut dar nici nu s-au resorbit. Dupa control a primit ca tratament mask plus si maskrym. In trebarea mea este- exista vreo metoda, tratament care sa ajute la 'topirea' nodulelor sau doar chirurgical? Va multumesc pentru raspuns!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4acnee f. severa - chist sebaceu-nodul
- 4Acnee dureroasa si purulenta
- 2Tratamentul cicatricilor lasate de acneea severa
- 7acnee si roaccutane
- 13Am incercat tot in materie de cosuri, ce fac acum?
- 5un tratament bun pentru acnee
- 15Mi s-a gasit demodex foliculorum cu o prezenta frecventa
- 3acnee, foliculita sau ceva combinat?
- 4Tratament acnee
- 1continuarea tratamentului cu roacutane sau.nu ?
- 7Cosuri mici pe toata spinarea...
- 4Informatii despre acnee, sugestii sau propuneri
- 5ovarul distrofic cauza tenului acneic?
- 1herpes genital? acnee, micoza? barbat 25 ani
- 7Am acnee pe fata, in special pe frunte, am fruntea plina si nu stiu ce sa mai fac
- 1Fata iritata in urma unui tratament pentru Acnee
- 1Acnee, cosuri purulente pe fata si spate, mai ales in zona cefei
- 1Dermatologie
- 8Baiat 20 de ani, ma simt mereu depresiv, anxios, fara chef de viata, sentimente de ura fata de mine
Mai multe informații despre: acneea tratament pentru acnee
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: