ajutati-ma cu un sfat: am acnee de la 14 ani
buna seara, am o problema cu acneea de la 14 ani, akum am 19 ani..am fost la dermatolog, mi-a prescris schering, tetraciclina, injectii..pot spune ca s-au mai redus dar tot mai am cosuri care apar nu doar in perioada de ciclu..iau si contraceptive marvelon, dar as vrea un sfat de la dumneavoastra..as vrea sa imi recomandati un produs eficient, am luat si acneogel, clearasil, produse de la avon sau oriflame, gerovital dar fara mari progrese..as vrea ceva sa scap odata de situatia asta incomoda, va multumesc mult
2 comentarii
Te-as sfatui sa incerci Normaderm de la Vichy, gel si tonic, important e sa-l folosesti pe termen lung 3-6 luni.
In primul rand ar trebui sa schimbati anticonceptionalul. De la inceputul urmatorului ciclu ar fi bine sa luati Laurina sau Chloe.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3de vreo 4 luni tenul meu s-a incarcat de o acnee foarte puternica
- 8contraceptivul adecvat persoanelor cu acnee
- 5cosurile, puncte negre - tratament
- 4revitol acnezine este eficient in tratamentul acneii?
- 9semne de la cosuri stoarse pe o perioada lunga
- 5un tratament bun pentru acnee
- 3tratament naturist pentru acnee
- 4Tot despre acnee...
- 6Acnee... fara leac
- 2Acnee rozacee?
- 7Acnee rezistenta
- 4Azitromicina pentru acnee.
- 0yazmin pentru acnee
- 6Umflaturi pe fata
- 5De aproximativ un an ma confrunt cu o problema destul de neplacuta: semne si cosuri pe fese
- 2brevoxyl
- 1Acnee polimorfa si Foliculita cu germeni gram negativi -sunt disperat
- 0Multi Gland Caps pentru acnee hormonală
- 1Acnee solutie urgent va rog
Mai multe informații despre: acneea tratament pentru acnee
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: