am psoriazis vulgaris pe scalp

38 comentarii 1 2
0
27-02-2011, ora 04:50
ovydiu_72
Nu este medic/terapeut
ovydiu_72
psoriazis .immmmm o problema urata nu stiu ce sa zic si cu doctori astia parerea mea ca nici ei nu stiu ce e si cum si ne folosesc ca pe niste cobai cred ca am fost la 15 20 de medici si mai nimic cred ca am 2 3 sacose de creme si pastilute hemeopatice dar totul e problema cu stresu si alimentatia si un tratament naturist care vad ca da rezultate fosrte bune pt cei interesati pot da reteta si nu e exagerat de scumpa in jur de 60 de lei cam 3 saptamani si trebue urmat cam 3 luni dar efectele se vad de a 2 a zi de tratament in cazul meu a mers foarte foarte bine
0
07-03-2012, ora 22:26
ssramo
Nu este medic/terapeut
ssramo
vreau si eu un tratament cat se poate de naturist sau **de la bunica** pentru psoriazis, de doua saptamani am fost diagnosticata cu aceasta boala si pe zi ce trece tot mai mule bubite am pe picioare si brate pe partea de sus, multumesc
0
16-05-2012, ora 17:21
h3nonita
Nu este medic/terapeut
h3nonita
eu din cate shtiam psoriazis-ul este o boala pe sistem nevos care, de acord cu adeovi, necesita regim alimentar.
0
14-07-2013, ora 21:34
Sandu1995
Nu este medic/terapeut
Sandu1995
Buna ziua...Si eu sufar de aceasta boala numita psoriazis... As vrea daca se poate sa-mi trimiti si mie ADEOVI prin mail acea dieta sau regim alimentar...acum ma dau cu o crema numita Dermovat, dar dupa o saptamana apar iar. Am incercat si prin sport merg la sala de forta de 1 an si la alergat, dar tot apar... -.. Multumesc.
0
31-05-2016, ora 18:02
maimutza
Nu este medic/terapeut
maimutza
bună va rog din toata inima ajutați-mă dacă va sta în putere.scalpul meu are o coajă alba groasă ce ma mănâncă foarte tare am câteva micuțe și pe picioare va rog să-mi dați un sfat.am fost la medic a zis ca am psoriazis și ca nu se vindecă...va rog din suflet...mulțumesc mult
0
25-02-2018, ora 12:52
ollyy
Nu este medic/terapeut
ollyy
ADEOVI te rog sa imi scrii pe mail irinas_22@yahoo.com tratament pt psoriazis
0
31-07-2018, ora 15:23
Maya72
Nu este medic/terapeut
Maya72
Buna! Adeovi, te rog, trimite-mi și mie regimul său stilul de viață care te-a ajutat pe tine! Mulțumesc!
0
19-02-2019, ora 23:27
Jaghna
Nu este medic/terapeut
Jaghna
Recomand doar metode naturale. În opinia mea, acestea trebuie să fie produse sub formă de ulei, astfel încât pielea să nu fie uscată.

“Timp de mulţi ani, singura opţiune pentru pacienţii cu condiţii de piele a fost utilizarea unguentelor puternice pe bază de steroizi. Din păcate, aceste medicamente au numeroase efecte negative, de la căderea părului până la uscarea pielii.

De secole, este cunoscut faptul că uleiurile naturale oferă beneficii pentru sănătate. Combinarea ingredientelor corespunzătoare pare a fi o sarcină dificilă chiar şi pentru experţii în medicina alternativă. Din fericire, se poate spune acum că Magniskin Beauty Skin Oil demonstrează numeroase caracteristici pentru un ulei de piele perfect: combină efectul de hidratare cu proprietăţi medicale puternice. Cercetările au confirmat că acest produs reprezintă o descoperire revoluţionară! Sper că produsul Magniskin va înlocui în viitor unguentele pe bază de steroizi şi cremele anti-riduri.”

Doctor Anita Rosenberg, Academia de Sănătate şi Frumuseţe din Viena
Adaugă un comentariu / răspuns
38 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Proteinele microflorei bacteriene de la nivelul pielii pot oferi protecție împotriva unor boli
  • Pierderea în greutate ar putea ameliora simptomele psoriazisului
  • FDA a aprobat un nou medicament împotriva psoriazisului
  • Psoriazisul ar putea fi prevenit cu extractul de vanilie artificial
  • Tratamentul psoriazisului cu inhibitori PDE4
  • Sfaturi pentru cei ce doresc să se radă în cap
  • Activitatea fizică redusă este asociată cu un risc crescut de psoriazis
  •