De cateva zile am o mancarime in urechea dreapta

14-09-2011
camelia lore
Nu este medic/terapeut
camelia lore
de cateva saptamani aveam o mancarime la urechea dreapta iar cand incercam sa ma "scarpin" ma durea. astazi am fost la orl iar medicul mi'a scos dopul din ureche si m'a intrebat daca am nasul infundat. i'am spus ca nu dar peste cateva minute dupa ce am plecat am simtit defapt ca aveam nasul infundat. ce se intampla daca am nasul infundat ? este vreo problema? va rog din suflet sa ma ajutati pentru ca urechea inca ma doare :(
7 comentarii
0
15-09-2011, ora 07:19
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1.nasul infundat.. duce la o proasta aerisire a urechii mediii si poti face otita seroasa sau medie
2. durerea cred ca este din cauza curatatului exesiv cu betisoare, ai traumatizat pielea conductului auditiv
0
15-09-2011, ora 17:17
camelia lore
Nu este medic/terapeut
camelia lore
in primul rand as vrea sa va multumesc de raspuns
in al doilea rand vreau sa va spun ca nu am folosit niciodata betisoare fiinca nu ma lasa mama
ce ar trebuii sa fac? o sa se remedieze de la sine?
0
15-09-2011, ora 19:35
camelia lore
Nu este medic/terapeut
camelia lore
si tot simt urechea uda ? nu sa dus toata apa dupa ce mi'a scos dopul? sau ce este?
0
15-09-2011, ora 20:42
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
usuca ureche in interior cu uscatorul de par
0
16-09-2011, ora 16:58
camelia lore
Nu este medic/terapeut
camelia lore
va multumesc din suflet
0
16-09-2011, ora 22:29
camelia lore
Nu este medic/terapeut
camelia lore
dar senzatia asta de mancarime ce semnifica?
0
24-09-2011, ora 20:09
ungucipi
Nu este medic/terapeut
ungucipi
Buna ziua.
Am descoperit acest site si as vrea sa pun si eu o intrebare :tatal meu a fost implicat intr-o explozie si a i-au fost perforate timpanele si a suferit 2 interventii chirurgicale dar fara nici un rezultat. Dupa fiecare operatie i-a aparut puroi si s-a diminuat mult auzul.Ultimul diagnostic fiind colesteatoma. As dori sa stiu daca se mai poate face o alta operatie pentru repararea timpanului si in cazul in care se poate unde anume.

Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Implant cohlear: o nouă metodă de monitorizare ar putea ajuta la dezvoltarea unor implanturi mai performante
  •