Balanita care tot reapare | Forumul Medical ROmedic

Balanita care tot reapare

36 comentarii 1 2
0
29-02-2012, ora 21:46
Bicicleta
Nu este medic/terapeut
Bicicleta
Dr. Jurj din Timisoara, il gasiti pe net, ca si tratament mi-a dat Lycopodium pastilute de 2 ori pe saptamana dimineata si Candidium de 3 ori pe saptamana dimineata, si seara inainte de culcare cate 10 picaturi din ceva solutii pt intarirea sistemului imunitar, nu am acuma la mine exact tratamentul dar o sa revin cu el, oricum m-am interesat mult despre homeopatie in legatura cu candida si din cate am citit, multa lume s-a scapat de candida prin aceasta medicina, inclusiv eu si prietena mea. Oricum daca mergem de exemplu doua persoane cu aceeasi boala, vom primi tratament diferit pt ca homeopatia vindeca bolnavul nu boala, ceva de genul. Cel mai bine sa consulti un astfel de doctor, de pierdut oricum nu ai ce.
0
03-03-2012, ora 14:12
andromed
Nu este medic/terapeut
andromed
Multumesc mult, Bicicleta!
0
03-03-2012, ora 14:32
Azrayiel
Nu este medic/terapeut
Azrayiel
La mine s-a rezolvat pana la urma,

Biazol Crema + O pastila Diflucan si-au facut efectul in ciuda faptului ca abia dupa 10-12 zile s-au vazut schimbarile
0
11-06-2012, ora 17:11
COSTICA123
Nu este medic/terapeut
COSTICA123
Buna ziua! am si eu o problema..am niste mancarimi in zona preputului pe interior.
M-am spalat cu sapun mai des si parca mancarimea dispare cand fac acest lucru, dar mai apare mai tarziu.
Astazi am observat ca pielea de pe cap parca s-ar coji putin (ca atunci cand te-ai ars la mare) si ma mai mananca putin.
Mentionez ca nu am avut scurgeri de nici un fel.
As dori sa stiu daca e cumva o boala.. sau pur si simplu o iritatie provocata de actul in sine, caldura.. etc.
Ce mi-ati recomanda ?
Multumesc.
0
11-06-2012, ora 17:16
COSTICA123
Nu este medic/terapeut
COSTICA123
Dupa ce fac dush..cam la vreo 4-5 ore apare ceva alb pe capul penisului(preput) asa zisa "Branza"...si am incercat sa fac sex si cum e frecare, cum se inroseste preputul si se cam usuca
0
21-05-2013, ora 20:31
Arroway
Nu este medic/terapeut
Arroway
Pentru balanita mergeti la farmacie si luati crema asta, exact cum va specific acum:

CLORAMFENICOL 0.75 - 3CAP
TETRACICLINA 0.75 - 3CAP
TALC
OXID DE ZINC - 10G
GLICERINA
APA DE CALCE Q.S.
PT PASTA MOALE

cost total la mine a fost 5.34 ron / 1xcrema

mode de aplicare:
Se decaloteaza p*** si se aplica crema dupa care se bandazeaza cu banaje sterile
Adaugă un comentariu / răspuns
36 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Simptome frecvente în cancerul de prostată - când mergem la medic?
  • Beneficiile practicării yoga pentru sănătatea prostatei
  •