candida sau altcva????

25-03-2009
placebrian
Nu este medic/terapeut
placebrian
a inceput sa ma doara in zona clitorisului cand atingeam acum cateva zile.
De atunci mi au aparut niste basici sau bube pe labii, totul este inflamat si rosu, ma doare foarte tare si cand stau jos, de abia ma pot spala cu dusul in zona vaginala si cand urinez aproape ca lesin din cauza usturimii si a durerii.
mi a venit si menstruatia de atunci, deci n am fost inca la medic si oricum daca tot asa ma doare nici n am cum sa ma duc sa mi ia o lama pt ca sunt sigura ca as lesina de durere.de ieri am inceput sa ma dau cu clotrimazol, inca nu vad mare schimbare.
va rog, spuneti mi ce sa fac, poate este o crema sau altceva ce pot sa iau ca sa se mai amelioreze situatia sa pot merge si la medic.va multumesc
4 comentarii
0
26-03-2009, ora 00:05
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
E foarte posibil sa nu ai numai o infectie vaginala, ci si una urinara. Asa s-ar explica si durerile mari la urinare. Deci, fuguta macar la analiza urinei! Orium, musai sa faci un control ginecologic, chiar o ecografie la rinichi. Pana nu stii ce ai, degeaba incerci tot felul de leacuri...Sanatate deplina!
0
26-03-2009, ora 01:28
Mastretta
Nu este medic/terapeut
Mastretta
ai o infectie vaginala de toata frumusetea.trebuie sa mergi neaparat la ginecolog! imediat cum ti-a trecut menstruatia! nu sta asa ca se poate agrava! succes.
0
26-03-2009, ora 20:53
placebrian
Nu este medic/terapeut
placebrian
am facut urocultura si examen de urina.urocultura mi a iesit sterila dar la examen mi au iesit unele lucruri:ca de exemplu:densitatea e mai mica decat trebuie, ph-ul e 8, 5, leucocite 3-4, eritrocite 1-2, urme de albumina, frecventi fosfati amoniaco-magnezieni si alcalino-terosi, rare filamente mucus.va rog spuneti mi ce inseamna!!!sa merg la urolog cu analizele ?
0
26-03-2009, ora 21:01
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Mergi la interpretare analize si nu uita de ginecolog! Sanatate deplina!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum să te ferești de candidoză
  • Chlamydia vs Candida - asemănări și deosebiri
  • Candidoza vaginală recurentă - opțiuni de tratament și sfaturi utile
  • Tratarea candidozei (infecția cu Candida albicans)
  • Candidoza - tipuri și caracteristici la bărbați și femei
  •